Kosova Üniversitelerinde Denklik Var mı?

Kosova Üniversitelerinde Denklik Var mı?

Eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen kişiler için en iyi alternatiflerden birisi Kosova’da yer alan üniversitelerdir. Bu noktada Kosova Üniversitelerinde Denklik Var mı sorusu çok sık gündeme gelmektedir. Ülkenin en iyi eğitim kurumlarından birisi olan Priştine Universum Üniversitesi, Türk öğrencilere sunmuş olduğu imkanlar ile bilinmektedir. Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan okul, birçok farklı ülkeden öğrenci kabul etmektedir. Özellikle Türkçe destekli bölümlere sahip olması, Türk öğrenciler için çok büyük bir avantaj olarak tanımlanmaktadır.

Kosova Üniversitelerinin Denkliği Var Mı?

Eğitim için bu üniversiteyi seçen kişiler, birçok farklı bölümden istediğini seçebilir ve öğrenim görebilirler. Buradaki okuldan alacağınız diplomalar, Türkiye’de tanınmaktadır. Bu noktada herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Okulda, Türkçe destekli eğitim verilmektedir. Özellikle Mimarlık ve Hukuk Fakültelerini seçen öğrenciler, Türkçe eğitim alarak hayal ettikleri diplomaya kavuşabilirler. Üniversiteye giriş şartları oldukça kolaydır. Herhangi bir taban puan şartı aranmamaktadır. Bunun yanı sıra lisans tamamlama ve dikey geçiş gibi imkanlar da söz konusudur. Bölümlerin ücretleri ise farklılık göstermektedir. En ucuz ücret 1800 Euro olarak belirlenmiştir, hem pahalı harç ücreti ise 2500 Euro civarındadır. Kosova Üniversitelerinde Denklik Var mı sorusu bu şekilde cevaplanmış olmaktadır.

Türkiye’de 8 yıllık eğitimini tamamlamış ve ardından da 4 senelik lise eğitimi almış herkes, bu üniversitelere başvurabilirler. Kayıt aşamasında sizden diplomanız istenmektedir. Bu noktada Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilir ve istediğiniz bölüme kayıt olabilirsiniz. Üniversitede eğitim verilen fakülteler arasında; Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Yer Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, Filoloji Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi bulunmaktadır.

Kosova Üniversitelerinde Denklik Var mı durumunun açığa kavuşmasından sonra üniversiteden bir bölüm seçerek, eğitim hayatınıza başlayabilirsiniz. Kosova Üniversiteleri’nin son yıllarda çok sık tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Bunların başında ise taban puan uygulamasının olmaması gelmektedir. Hiçbir bölüm için bir minimum puan koyulmamıştır. Ayrıca maliyetler, diğer ülkelerde bulunan üniversiteler ile kıyaslandığı zaman oldukça düşüktür. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken, birçok Türkçe bilinen insanın yaşadığı Kosova, size sunmuş olduğu eğitim olanakları ile güzel bir gelecek vaat etmektedir. Bu geleceğe ulaşmak ise son derece basittir. Türkiye’de almış olduğunuz eğitime uygun bir üniversite bölümünü seçebilir ve bu bölümde bir uzmana haline gelebilirsiniz. Mezuniyet sonrası ise sahip olduğunuz diploma ile Türkiye’de istediğiniz işte çalışmanız söz konusu olacaktır. Aylık düşük bir ücret yaşamanızı devam ettireceğiniz Kosova’da, adeta evinizdeymiş gibi hissedeceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!