Kosova Üniversitesi Denklik

Kosova Üniversitesi Denklik

Üniversitesi eğitimini, Avrupa standartlarına uygun bir şekilde veren ve birçok avantaja sahip olan okullarda almak isteyen kişiler, Kosova’nın ünlü üniversitelerine kayıt yaptırabilirler. Priştine Universum Üniversitesi, son senelerde dünyanın birçok yerinden gelmiş olan öğrencileri ağırlamaktadır. Bu üniversitede birçok farklı bölüm yer almaktadır. Kosova Üniversitesi denklik mevzusu ise eğitim hayatına başlamak isteyen öğrencilerin sorduğu suallerin başında gelmektedir.

Kosova Üniversitesi Denkliği Mevcut mu?

Kosova’da bulunan tüm üniversiteler, belirlenmiş olan Avrupa kurallarına ve müfredatına uygun bir şekilde faaliyet göstermektedir. Bundan dolayı okulların denkliği mevcuttur. Buradaki üniversitelerden mezun olan kişiler, Türkiye’de iş bulabilirler. Bu noktada bir problem mevcut değildir. Ayrıca Kosova üniversitelerinden mezun olan Türk öğrenciler, denklik çerçevesinde dünyanın neredeyse birçok ülkesinde iş bulabilirler. Buna göre sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da çalışma imkanı bulmak mümkündür. Kosova Üniversitesi denklik mevzusu, bu şekildedir ve diğer birçok ülkedeki durum ile kıyaslandığı zaman öğrenciler için daha büyük bir avantaj anlamına gelmektedir.

Üniversite eğitimi için kayıt yaptıracak olan öğrencilerden istenen bir takım belgeler söz konusudur. Bu belgelerin içinde diploma da yer almaktadır. Türk öğrenciler, ilk ve orta dereceli okullardan mezun olmak zorundadır. Yani, en az lise mezunu olmak gerekmektedir. Bu noktada üniversitesinin en önemli avantajı, bir taban puan talep etmemesidir. Kosova Üniversiteleri, Türkiye’den buraya gelecek olan öğrencilere bir puan şartı koymamıştır. Bu durum tüm bölümler için geçerlidir.

Kosova Üniversitesi denklik konusu noktasında tatmin edici bir durumun söz konusu olması, okula olan ilgiyi de arttırmıştır. Priştine üniversitesi bünyesinde yer alan inşaat, hukuk ve mimarlık bölümleri, Türkçe destekli bir şekilde faaliyet göstermektedir. Türkiye’den burada bulunan okula gelen kişiler, yabancı bir dile öğrenmeye gerek duymadan sadece Türkçe konuşarak okullarını bitirebilirler. Üniversitelerin sunduğu bir diğer hizmet ise lisans tamamlamadır. Bunun yanı sıra dikey geçiş de söz konusudur. Üniversite ücretleri son derece düşük olduğu için maddi anlamda çok büyük bir yük getirmemektedir. Buna göre 1800 Euro’dan başlamak üzere 2500 Euro’ya kadar giden ücretler söz konusudur. Bölüm ücretlerinin bu şekilde olması, birçok farklı ülkedeki üniversitelerin yıllık meblağlarına göre oldukça uygundur.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, okullara kayıt noktasında bilgi sahibi olmayan kişiler için hizmet vermektedir. Buna göre Kosova’da seçilen üniversite ile olan her türlü iletişim, kurum tarafından başarılı bir şekilde sağlanmaktadır. Bu noktada özellikle kayıtın nasıl yapılacağı, pasaport işlemleri gibi bir takım bürokratik konularda, kurum çok özenli bir biçimde yardımcı olmaktadır. Sektör içinde 20 seneyi bulan tecrübesi ile dikkat çeken Eurostar, Kosova üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrencileri, okullarına hazırlamaktadır. Bundan dolayı kuruma giderek, üniversiteye kayıt sürecini başlatabilir ve kurumun sunduğu hizmet ile işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!