Kosova Üniversitesi Şartları

Kosova Üniversitesi Şartları

Türkiye’de mevcut bulunan araştırmalar gösteriyor ki; öğrencilerin % 60 lık bir bölümü, istemediği okullarda ve istemediği meslekleri yapmak zorunda bırakılmıştır. Bunun en büyük nedeni ise, Türkiye’deki oldukça zor olan sınav sistemi ve aile baskısı gibi konular başlıcalarını oluşturmaktadır. Üniversiteye hazırlanan öğrenciler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından büyük bir müjde verildi. Üniversiteye gitmek isteyen herkes Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde, okuma imkanı elde edebilecek. Bu üniversitede mevcut bulunan 17 tane bölümden istediğinizi seçerek hayalinizdeki mesleği yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. 4 yıllık mavi diploma sahibi olarak dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli olan bu diploma sayesinde; hiçbir şekilde işsizlik gibi kaygıları yaşamayacak ve dünyanın en büyük küresel şirketleri de dahil olmak üzere sınırsız bir iş olanağına kavuşma imkanınız olacaktır.

Lisansını burada yapmak isteyen tüm lise mezunları, bu 17 tane bölümden en popülerleri olan; Hukuk Fakültesi, Tıp Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi gibi fakültelerden istedikleri herhangi bir tanesini seçebilirler. Ayrıca tüm bunlara ek olarak; Hukuk, İnşaat ve Mimarlık bölümlerinden Türkçe destekli eğitimler verilerek dil konusunda da hiçbir problem yaşamadan üniversite eğitiminizi tamamlayabilme imkanınız vardır. Yurt dışına çıkan öğrencilerin en çok sorun yaşadığı konulardan bir tanesi olan yabancı dil bilmeme sorunu, böylece tamamıyla ortadan kalkmış oluyor. Kosova Üniversitesi şartları üniversiteye yeni geçecek adaylar için, yalnızca birkaç temel belgeden oluşmaktadır. Bunun dışında Kosova Üniversitesi şartları içerisinde kesinlikle herhangi bir sınav veya mülakat yoktur.

Kosova Üniversitesi’nde lisans tamamlama şartları var mı ?

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ne, eğer Türkiye’deki herhangi bir üniversitenin meslek yüksek okulundan lisans tamamlama yapmak istiyorsanız, kesinlikle hiçbir şart koşulmamaktadır. Ön kayıt şartının dahi bulunmadığı lisans tamamlama işleminde, önemli olan Not sistemlerine tam olarak uyum sağlamanızdır. Bu da Eurostar Eğitim Danışmanlığı, ile çok daha rahat gerçekleştirilebilen bir detaydır. Hiçbir şekilde sınava dahi girme şartının olmadığı bu fırsattan yararlanmak için, eğitim bürolarımızdan herhangi bir tanesi ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi; 1800-2500 Euro arasında seçilen bölüme göre değişen bir fiyatlandırmaya sahiptir. Kayıt yapmak için gerekli olan bazı belgeler şunlardan oluşmaktadır: MYO diploması veya okuldan alacağınız mezuniyet belgesi, meslek yüksek okulu mezunlarının notlarını gösteren transkript, son bulundukları ikametgah belgelesi, Pasaport.

Lisans tamamlama işlemini gerçekleştirerek, hayalinizdeki mesleği yapmak için bu belgeleri hazırladıktan sonra, bürolarımıza uğramanız yeterlidir. Gerisini her biri kendi alanında profesyonelleşmiş eğitim kadromuz gerçekleştirecektir. Kosova Üniversitesi şartları ile ilgili özel bir durumunuz varsa ve daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, Eurostar Eğitim Danışmanlığı bürolarına başvuruda bulunup destek alabilirsiniz. Ya da dilerseniz Avrupa’nın en çok tercih edilen üniversitelerinden olan bu üniversitesinde, eğitim almak için iletişim numaramız aracılığıyla da bilgi alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!