Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Adalet bölümünü okuduktan sonra hukuk fakültesine geçmek, Kosova’da yer alan okullar ile çok kolay bir hale gelmiştir. Bu noktada Kosova Üniversitesi adaletten hukuka geçiş gibi bir imkanı, hiç de zor olmayan kurallar ve şartlar eşliğinde öğrencilere sunmaktadır. Bundan dolayı tercih edilebilecek birçok farklı okul söz konusudur. Bunların içinde Priştine Universum Üniversitesi de yer almaktadır. Adalet bölümünü başarılı bir biçimde tamamlayan ve bunun sonrasında hukuk fakültesinde devam etmek isteyen öğrenciler, kurallara uygun bir şekilde eğitimlerini sürdürebilirler.

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş Nasıl Yapılır?

Adalet bölümü, 2 senelik bir eğitim sürecini gerektirmektedir. 2 yıl boyunca adalet bölümünde eğitim gören ve sonrasında mezun olan kişiler, Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş ilkelerine göre eğitimlerine rahatlıkla devam edebilirler. Bunun için bilinmesi gereken kriterlerin başında ise bir puan şartının olmasıdır. Ayrıca geçişlerde bir sınava veya mülakat söz konusu değildir. Bu durum, hukukçu olmak isteyen kişiler için son derece caziptir.

Adalet bölümünden hukuka geçecek olan öğrencilerin, iki yıllık bölümü bitirmeleri yeterli olacaktır. Türkiye’de adalet okumuş ve daha sonra hukuk fakültesine geçmek isteyen kişiler, Kosova’da yer alan üniversiteler sayesinde amaçlarına ulaşabilirler. Bunun yanı sıra hukuk fakültesi, Türkçe destekli bir bölümdür. Türkçe olarak eğitim verilmektedir. Böyle bir imkanın olması, hukuk fakültesinden mezun olmayı da çok kolay bir hale getirmektedir. Çünkü ana dilde verilen eğitim, Türkiye’den gelen öğrenciler için çok daha caziptir.

Kosova üniversitesi adaletten hukuka geçiş noktasında işlemlerinizi, mezuniyet sonrasında hemen başlatabilirsiniz. Adalet bölümü okurken almış olduğunuz dersler hesaba katılmakta ve ortak derslerden muaf olmanız sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra verilen diplomanın tanınması da söz konusudur. Türkiye’ye mezun olduktan sonra geri dönen kişiler, hukuk diplomaları sayesinde iş bulabilir ve sıkıntısız bir biçimde, sanki Türkiye’deki okullardan mezun olmuş gibi çalışabilirler.

Kosova üniversitesi, öğrencilerin rahat edebilmesi için birçok farklı imkanı da sağlamıştır. Barınma sorunu yoktur. Değişik büyüklüklerdeki yurtlarda kalabilirsiniz. Kampüs, öğrencilerin değişik türden ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde tasarlanmış ve hizmete girmiştir. Sadece Türkçe konuşarak, birçok işleminizi yapabilir ve yabancılık çekmeden bu ülkede eğitim yaşamanızı devam ettirebilirsiniz.

Eğitim ve öğretim gibi çok önemli bir mevzuda Kosova’ya gidecek olan kişiler, sürecin nasıl işlendiğini bilemeyebilirler. Bundan dolayı profesyonel bir yardım gerekmektedir. Bu yardım, Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile sağlanabilmektedir. Yabancı ülkelerde eğitim almak isteyen Türk öğrenciler, bu firma sayesinde işlerini kısa sürede tamamlama şansına sahip olabilirler. Eurostar firması, Kosova’da bulunan tüm okullara dair en ayrıntılı bilgilere sahiptir. Kayıt aşamasından başlamak üzere öğrencinin bu ülkede kalacağı yerin belirlenmesine kadar tüm süreç boyunca olayın içerisinde olmaktadır. Bu sayede öğrencilerin zaman kaybı da önlenmiş olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!