Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

1970 yılından beri ayakta durmayı Başaran Kosova Priştine Universum Üniversitesi, Doğu Avrupa’daki en köklü üniversitelerden bir tanesi olarak görülmektedir. Üniversitenin yaklaşık olarak 40.000 civarında öğrencisi olmakla birlikte, aynı zamanda bunların büyük bir çoğunluğu yabancıdır. İngiltere veya Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerinde maddi ölçülerde okumakta zorlanan öğrenciler, daha çok Doğu Avrupa’daki Kosova Üniversitesi gibi üniversiteleri tercih ederek ekonomik olarak çok yıpranmamaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi uzman eğitim kadrosu ile birlikte; Doğu Avrupa’daki en yenilikçi Avrupa üniversitelerinden bir tanesi olma özelliği gösterir. Ayrıca diğer Avrupa ülkelerindeki problemlerden bir tanesi de, bazılarını çok zor şartlar koyması veya sizlerden yüksek bir diploma puanı istemesi olmaktadır. Ancak Kosova Priştine Universum Üniversitesi hiçbir şekilde ön şart dahi ortaya koymadan kayıt kabulü sağlamaktadır.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde dileyenler; Sosyoloji ve psikoloji gibi sosyal bilimler alanında eğitim alarak hayallerindeki mesleği gerçekleştirebilirler. Türkiye’deki eğitim sisteminin çok karmaşık olması ve sınavların öğrenciler üzerinde çok ciddi bir ağırlık oluşturması nedeniyle Kosova Üniversitesi’nin bölümleri en çok tercih edilen bölümlerden bir tanesi olma yolunda ilerliyor. Ayrıca üniversitenin sağlamış olduğu özellikle sosyal imkanlar bu üniversitenin daha çok öğrenci çekmesini sağlamaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi, dünyadaki tüm öğrencilere kucak açmış ve lisans, yüksek lisans ile birlikte lisans tamamlama imkanı da sunmaktadır. Örneğin Türkiye’deki herhangi bir üniversitenin Meslek Yüksek okulundan inşaat teknikerliği okuyan bir öğrencinin, hiçbir sınava girmeden ve dil şartı olmadan Kosova Priştine Universum Üniversitesi inşaat mühendisliğine kayıt olma imkanı bulunmaktadır.

Peki bu üniversitenin kayıt sürecinde kim yardımcı olacak ?

Her biri kendi alanında profesyoneleşmiş uzman bir eğitim danışmanlığına sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, priştine Üniversitesine; gerek kayıt öncesi belgelerin hazırlanması gerekse de kayıt sonrasında yurt ayarlanması gibi A’dan Z’ye öğrencilerin yanında olmaktadır. Bu üniversiteyi kazandıktan sonra hazırlamanız gereken bazı belgeleri, kuruluş sizlere ayrıntılı olarak anlatacaktır. Ayrıca tüm Bunlara ek olarak her ne kadar bu üniversitenin geniş bir yurt ve barınma imkanı olsa da öğrencilerin belli bir süre öncesinden yurtlara kayıt işlemlerini halletmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bazı problemlerle karşılaşma ihtimaliniz vardır.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi ile ilgili ilginç olan bir diğer konuda, bu üniversitenin Avrupa’nın en genç olmasına rağmen aynı zamanda bilimsel anlamda en hızlı ilerleyen üniversitelerinden bir tanesi de olmasıdır. Laboratuvarlarında yer alan fizik kimya ve biyoloji derslerinin materyalleri her yıl düzenli olarak değiştirilip, öğrencilerin üst düzey bir bilimsel ve teknolojik eğitim almaları sağlanır. Böylece buradan mezun olan fizikçi ve kimyacıların dünya çapında tanınan isimler olmaları sağlanmaya çalışılır. Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak içinweb sitemizi daha ayrıntılı ziyaret edebili veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!