Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi, bu alanda eğitim isteyen kişiler için çok ideal olmasının yanı sıra aynı zamanda kalitelidir. Kosova, son senelerde eğitim konusunda çok ilerlemiş ve birçok farklı okul ile yabancı ülkelerden öğrenci kabul etmeye başlamıştır. Priştine Universum Üniversitesi, bu konuda en dikkat çeken okullardan birisi olarak, ülkede yer almaktadır. Priştine kentinde bulunan okul, mimarlık konusunda Avrupa’nın en iyi hocaları ile çalışmaktadır. Üniversitenin bu bölümü, Avrupa standartlarına uygun bir biçimde hazırlanmıştır. Bundan dolayı verilen eğitimin içeriği, dünyanın her yerinde geçerlidir.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Nasıldır?

Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi eğitimine kayıt çok basittir. Bu konuda üniversitenin almış olduğu bir takım kararlar vardır. Buna göre Türk öğrenciler, kesinlikle puan şartı aranmaksızın okulda öğrenci olabilirler. Taban puan uygulaması da söz konusu değildir. Liseyi bitirmiş ve elinde diploması olan her öğrenci, okula kayıt yaptırma noktasında herhangi bir engel ile karşı karşıya kalmazlar. Bilinmesi gereken şey ise bu durumun sadece Türk öğrencilere özgü olmasıdır. Bu noktada Türkiye ve Kosova arasındaki tarihi ilişkiler devreye girmektedir.

Mimarlık eğitimi, Türkçe destekli bir sisteme sahiptir. Ülkede Türkçenin çok yaygın olması ve hayatın birçok alanında kullanılması, dilimizi ön plana çıkarmıştır. Bu sayede Kosova üniversitesi mimarlık fakültesi bölümünü sadece Türkçe bilerek bitirmek ve mezun olmak mümkündür. Kosova üniversitesi diploması Türkiye’de tanınan yabancı ülke diplomaları arasında bulunmaktadır. Dikey geçiş, yüksek lisans ve doktora gibi imkanlara sahip olan Kosova üniversitesi, sınavsız ve puansız alım yaptığı için Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği okullar arasına girmeyi başarmıştır.

Kosova, Avrupa Birliği’ne girmek isteyen aday ülkeler içinde bulunmaktadır. 2025 yılından önce birliğe girmesi beklenen ülke, eğitim sistemini de buna göre dizayn etmiştir. Avrupa’dan gelen uzmanlar eşliğinde belirlenmiş olan mimarlık programı, çağdaş bir yapıya sahiptir. Dersler, teorik eğitimin yanı sıra pratik olarak da verilmektedir. Uygulamalı dersler sayesinde öğrenciler çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilmektedir.

Kosova’da öğrenci olarak yaşamak son derece ucuz ve kolaydır. Ev kiralarının uygun olması, birçok öğrencinin bu şekilde hayatını devam ettirmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra okula bağlı olan yurtlar da kalmak için idealdir. Gündelik yaşamda Türkçe çok sık konuşulmaktadır. Bu sayede yabancılık duygusuna kapılmadan ülkede yaşayabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi eğitim olanaklarının fazla olması, birçok Türk öğrencinin bu eğitim kurumlarına ilgi göstermesini sağlamıştır. Buna göre Kosova’da eğitim hayatını sürdürmek isteyen kişiler, bürokratik olarak tanımlanan işlemler konusunda, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı gereken tüm hizmetleri verme konusunda son derece profesyoneldir. Kurum içinde birçok değişik alanda uzman olan görevliler söz konusudur. Okula yapılacak olan kayıt işlemleri ile alakalı firma, gerekli olan tüm belgeleri toplayarak, süreci kısaltmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!