Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği, oldukça kolay olan şartları ile farklı ülkelerden öğrenci kabul eden bir bölümdür. Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde yer almaktadır. Okul, kapılarını tüm dünyaya açmıştır. Bu sayede Türk öğrenciler de istediği zaman bu okula gidebilir ve kayıt şartlarına uymaları taktirinde, diş hekimliği konusunda eğitim alabilirler. Ülkenin en büyük şehri ve başkenti olan Priştine’de yer alan üniversitedeki diş hekimliği bölümü, kalite anlamında Avrupa’yı yakalamıştır. Bundan dolayı son sistem teknikler ile hem pratik olarak hem de teorik bir şekilde diş hekimliği hizmeti alınabilmektedir.

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü Şartları Nelerdir?

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliğii bölümü 5 yıl boyunca süren bir eğitimden oluşmaktadır. Diş sağlığı ve bakımının çok önemli olmasından dolayı bu bölüme çok büyük bir önem verilmektedir. İngilizce olarak eğitim almak mümkündür. Bunun için bir yıllık hazırlık aşamasının tamamlanması şarttır. Ayrıca Türkçe destekli bir eğitim de tercih edilebilmektedir. Diş hekimliğinde klinik ve teorik olmak üzere iki değişik yöntem kullanılmaktadır. Buna göre ilk 3 sene boyunca teorik eğitim verilmektedir. Bu noktada işinde uzman olan ve başarılı kariyerleri ile dikkat çeken hocalar derslere girmektedir. Sonraki 2 sene ise klinik eğitimden oluşmaktadır.

Kosova Üniversitesinde Diş Hekimliği bölümünü bitiren kişiler, değişik ülkelerde iş bulabilme şansına sahip olabilirler. Bu ülkelerin içinde Türkiye de vardır. Ülkemizde, bu ülkeden alınan diplomanın tanındığını söylemek gerekmektedir. Bu şekilde iş bulabilme şansınız daha kolay olacaktır. Daha farklı bir alternatif için Avrupa’ya gidebilir ve bu diploma ile kariyerinize orada devam edebilirsiniz.

Avrupa’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Kosova, sıcak kanlı insanları ile sizi adeta evinizde eğitim alıyormuş gibi hissettirecektir. Çünkü Kosovalılar son derece misafirperverdir. Bunun yanı sıra ülkede hayat şartları zor değildir. Birçok şey ucuzdur. Bunların başında da okul ücretleri gelmektedir. 1800 ile 2500 Euro arasındaki ücretler, herkesin ödeyebileceği kadar düşük tutulmuştur. Bunun yanı sıra barınma olanaklarının fazla olması, buraya gelecek olan öğrenciler için büyük bir avantajdır. Çünkü hem yurtların ücretleri hem de kiralık evler çok ucuzdur. Sadece Türkçe konuşarak ve başka bir yabancı dil öğrenmeye gerek kalmadan, hayatınızı burada sürdürmeniz mümkün olacaktır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Kosova ve daha birçok ülkede öğrenim görmek isteyen kişilere yardımcı olan profesyonel bir kurumdur. Çok uzun senelerden beri bu konuda en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Bu sayede, bürokratik anlamda istenen belgelerin temin edilmesi, bu kurum sayesinde mümkün olmaktadır. Belgelerin hazırlanması ve Kosova’da yer alan üniversiteye sunulması kurum aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Oturum, polis kaydı, kalınacak yerler gibi konularda da işletme tüm işlemleri yapmaktadır. Böylelikle, kayıt ve diğer tüm konular sorunsuz olarak halledilmiş olmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!