Kosova Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora

Kosova Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora

Kosova Üniversitesi tarafından Türkiye’den gelen öğrenciler için de Türkçe destekli olarak öğrenim olanakları tanınmaya devam ediliyor. Kosova Üniversitesi yüksek lisans ve doktora için bilgi edinmek isteyenlere özel olarak öğrenim imkanı tanıyor. Sınava girmeniz gerekmeksizin gerçekleştireceğiniz lisans başvurularında oldu gibi, doktora ve yüksek lisans başvurularında da sadece diplomanızı ve mezuniyetinizle ilgili evrakları sunmanız yeterli olacaktır.

Görevliler tarafından yapılacak olan incelemelerin ardından, öğrenim gördüğünüz bölümün lisans diplomasını almanız halinde yüksek lisans eğitimine geçebilirsiniz. Eğer yüksek lisans yaptıysanız, bu durumda direkt olarak diplomanızı ve gerekli olan evrakları göstermeniz halinde, doktora öğrenimi gören öğrenciler arasında yer alabilirsiniz.

Kosova’da Doktora ve Yüksek Lisans Eğitimi

Kosova’da on binlerce öğrenci tarafından özel olarak öğrenim görme imkanı tanınan bölümler bulunmaya devam ediyor. Mimarlık, inşaat, mühendislik de dahil olmak üzere birbirinden farklı olan tüm alanlar için kaliteli bir şekilde derslerden yararlanmanız mümkün oluyor. Kosova Üniversitesi yüksek lisans ve doktora için başvuru yapabileceğiniz yapıya sahiptir. Özellikle ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde Kosova’nın tercih edilmesinin temel sebebi, diplomalarının her ülkede geçerli olmasıdır.

İki ila 6 yıl arasında değişiklik gösteren tüm bölümlerde sadece lisans öğrenimi değil, yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmeniz de mümkündür. tüm bu seviyelere ulaştıktan sonra ise Kosova dışındaki bir ülkede de her zaman için birbirinden farklı faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bilinen pek çok ülkenin bünyesinde özel olarak öğrenim imkanı tanınmaya devam ediliyor.

Son yıllarda herkes tarafından ilgi gösterilmeye devam edilen, özellikle yeni dönemde çok büyük bir kitleye ulaşılması sağlanan faaliyetler gerçekleştiriliyor. Sınava girmeniz talep edilmediği gibi, her zaman için gerekli başvurularda bulunabileceğiniz ve öğrenim görebileceğiniz sistem oluşturulmuştur. Sınavsız bir şekilde tüm politikaları gerçekleştirebilir, öğrenim diliyle ilgili sorunla karşılaşmaksızın bölümünüzde yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yapacağınız görüşmeyle birlikte özellikle hangi bölümlerde yıllık ücretin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bölümlerin lisans seviyesindeki yıllık ücretleri 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişiklik gösterirken, özel olarak yüksek lisans ve doktora seviyelerinde ise daha farklı ücretler belirleniyor.

Mimarlık, inşaat ve hukuk alanlarında Türkçe destekli olarak öğrenim imkanı tanınmaya devam ediliyor. Bu sayede özellikle öğrenim kurallarına ve şartlarına uygun bir şekilde tüm öğrenim faaliyetlerini kendi dilinizle de gerçekleştirebilirsiniz. Kosova’nın resmi dilleri Arnavutça ve Sırpça olsa dahi, öğrenim Türkçe destekli olarak da sağlanabiliyor. Bu sayede öğrencilerin istedikleri her zaman için gerekli başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi ve hiçbir problem olmaksızın tüm faaliyetlerden yararlanması mümkün oluyor. Kosova Üniversitesi yüksek lisans ve doktora ile ilgili faaliyetlerin her ülkede geçerli olacak diploma alınarak gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!