Kosova Üniversitesi Ücretleri Fiyatları

Kosova Üniversitesi Ücretleri Fiyatları

Türkiye’den Kosova Üniversitesi ücretleri fiyatları ile ilgili gerçekleştirilen işlemler sayesinde önemli sayıda öğrencinin Kosova’ya gittiği biliniyor. Derslerin kaliteli bir yapıya sahip olmasına ek olarak, ücretlerinin de düşüklüğü ile Euro para birimi geçen Kosova’da bölümünüzü kendiniz seçebilirsiniz. 15 farklı fakültenin bulunduğu Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde ücretleri 1800 ila 2500 Euro arasında olacak şekilde ödeyerek öğrenim görebilirsiniz. Derslerin ücretleri yenilendiği için, özellikle sınav sistemi ve yıllık ücretler hakkında bilgiyi yurtdışı eğitim danışmanınızla görüşerek alabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi’nin Bölüm Ücretleri

Kosova Üniversitesi tarafından belirlenmiş olan bölüm ücretlerinin ödenebilmesi için yüksek miktarlar talep edilmiyor olması, bu alandaki çalışmaların sürdürülebilir hale gelmesini sağlıyor. Kosova Üniversitesi sadece hukuk veya tıp fakülteleri için değil, gelecekte de eğitim verilmeye devam edilecek olan 71 farklı bölümle hizmet verecek şekilde oluşturulmuştur. Bölüm sayısının artırılması beklenen üniversitede fakülte sayısı ise an itibariyle 15 olarak açıklanmıştır. Her bir fakültede öğrenim görmek isteyen bir çok öğrenci bulunuyor. Kosova Üniversitesi ücretleri fiyatları ile ilgili gerçekleştirilen işlemler sayesinde istediğiniz her zaman için derslere katılabilirsiniz. Son yıllarda Türkiye’de geçerli hem de diplomanın yasal olarak değeri bulunacak ve kamu kuruluşlarında da geçecek yapıya sahip olması sağlanmıştır.

2008 yılında kurulan ve eğitimle ilgili son derece önemli hamlelerde bulunulan Kosova için özellikle Priştine Üniversitesinin tüm bölümleri taban puanı olmadan giriş yapılmaya uygun bir yapıya sahiptir. Taban puanıyla ilgili şartların diğer üniversitelerdeki gibi sınava girilerek belirlenmiyor olması, isteyen herkesin sorunsuz bir şekilde bölümlere katılmasına imkan tanıyor. Sadece Türkiye’de başvuran kişi sayısının dahi binlerle ifade ediliyor olması sayesinde, sınava girmeyen 71 farklı bölümden istediğinize katılma imkanınız olacaktır. Bölümlerin ücretleri ise hangisini seçtiğinize ve başvurunuzu yaptığınıza bağlı olarak toplamda 1800 Euro ila 2500 Euro değerleri arasında değişiklik gösteriyor. Seçilen bölüm için belirlenen ücretin hangi zaman dilimlerinde ödeneceğiyle ilgili bilgiyi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek edinebilirsiniz.

Kosova’da Sınavsız Üniversite Eğitimi

Almanya, Türkiye, Polonya, Hollanda, Belçika, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Sırbistan gibi pek çok ülkeden öğrencilerin sınava girmeden eğitim alması sağlanıyor. Kosova’da özellikle 2 yıllık ile 6 yıllık arasında değişiklik gösteren bölümler için her türlü faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz. Kosova Üniversitesi ücretleri fiyatları yeni dönemde güncellendiği taktirde öğrencilerle paylaşılacaktır. 2018 yılı itibariyle derslerin bölüm başına ücretleri 1800 ila 2500 Euro değerleri arasında değişiyor. Öğrenciler hangi bölüm için yıllık ne kadar ödemeleri gerektiğini öğrenebilir, ödemeleri ise belirtilen yöntemlerle bankalar aracılığıyla gerçekleştirebilir. Türkiye’den Kosova’ya öğrenci olarak gidecek olan bireylerin öğrenci için oturum izni aldıktan sonar ülkede öğrenim süresi boyunca bulunmasına imkan tanınıyor. Aynı zamanda direkt olarak Türkçe destekli eğitim verilen bölümleri seçebileceğiniz için, Arnavutça veya Sırpça dillerini öğrenmeniz gerekmeden de derslerde yer alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!