Kosova Üniversiteleri Web Sitesi

Kosova Üniversiteleri Web Sitesi

Eğitimine başka bir ülkede devam etmek isteyen kişiler için en güzel alternatiflerden birisi Kosova’da yer alan üniversitelerdir. Kosova Üniversiteleri web siteleri, ülkede bulunan ve sağlamış olduğu olanaklar ile dikkat çeken eğitim kurumlarına dair birçok bilgiyi paylaşmaktadır. Bu noktada Priştine Universum Üniversitesi, ülkenin en bilinen ve en çok tercih edilen okullardan birisi olarak dikkat çekmektedir.

Kosova Üniversiteleri Nasıl?

Kosova’da yer alan Priştine Universum Üniversitesi, ülkenin köklü okulları arasında bulunmaktadır. 1969 senesinde kurulmuştur. Türkçe destekli eğitim vermektedir. İnşaat, Mimarlık ve Hukuk Fakültelerinde eğitim dili Türkçedir. Böylelikle, ülkemizden buraya giden öğrenciler herhangi bir sıkıntı çekmeden okulda kaliteli bir eğitim alabilirler. Okula ait olan web sitesi aracılığı ile birçok farklı bilgiye ulaşmak mümkündür. Web sitesi, Türkçe dil seçeneğine sahiptir.

Bu web sayfasına baktığımız zaman, okul içinde toplamda 700 akademisyenin olduğunu görmekteyiz. Öğrenci sayısı ise 20.000’dir. Üniversitede bulunan bölümler de, sayfada yer almaktadır. Bu bölümler içinde; İşletme Fakültesi, Felsefe Bölümü, Eğitim Fakültesi, Matematik Bölümü, Spor Akademisi, Doğa Bilimleri Fakültesi, Yerbilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, Filoloji Bölümü, Tarım Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Akademisi, İktisat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi ile Makine Mühendisliği Fakültesi dikkat çekmektedir.

Kosova Üniversiteleri Web Sitesi içinde okula kayıt aşamasında belirlenmiş olan kriterler de yer almaktadır. Avrupa Birliği ile anlaşmalı olan okul, kayıt için son derece kolay olan şartları ile dikkat çekmektedir. Buna göre, tüm bölümlere kayıt yaptırmak oldukça basittir. Çünkü bir taban puan şartı söz konusu değildir. Türkiye’de ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarından mezun olmak yeterli olacaktır. Web sitesinde okula dair birçok farklı resmi görmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra kampüs hayatı, fiziksel çevre ve daha birçok konuda bilgi sahibi olabilmek için siteyi istediğiniz zaman ziyaret edebilir ve her türlü detaya bu sayfalar üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kosova Üniversiteleri Web sitesi üzerinden bilgi sahibi olan kişiler, okula kayıt yaptırmak için aracı kurum olarak bilinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile hemen iletişime geçebilirler. İşletme, Kosova Üniversiteleri hakkında uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Bunun yanı sıra okula giriş aşamasında size her türlü yardımı yapacak ve tüm bürokratik işlemleri sizin adınıza gerçekleştirecektir.

Üniversitelerin bölüm ücretleri ise oldukça makuldür. Buna göre en düşük olarak belirlenmiş bölüm fiyatı 1800 Euro gibi son derece cüzi bir makamdır. Bölümlere göre fiyat aralığı değişiklik göstermektedir. En yüksek ücret ise 2500 Euro’dur. Buradan alınacak olan diploma ise Türkiye tarafından kabul edilmekte ve tanınmaktadır. Avrupa standartlarında kaliteli bir eğitim almak isteyen kişiler, dost ve kardeş olarak bilinen Kosova’da yer alan üniversiteleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!