Kosova Üniversitesi Bölümleri

Kosova Üniversitesi Bölümleri

Balkanlar’da huzurun diğer adı olarak da bilinen Kosova, üniversiteleri ve vermiş olduğu kaliteli eğitim ile birçok insanın ilgi odağı olmasını başarmıştır. Kosova üniversitesi bölümleri, ihtiyaçlara cevap verecek şekilde açılmıştır. Birçok değişik bölümden, en kaliteli hocalar eşliğinde eğitim almak mümkündür. Bunun için Priştine Universum Üniversitesi tercih listesinde yer alabilir. Okul, başkentte ve son derece ferah bir bölgede hizmete girmiştir. İçerisinde yer alan bölümlere kayıt yaptırmak için belli belgeleri hazırlamak ve daha sonra başvuruda bulunmak şarttır. Tüm bu süreç çok hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Kosova Üniversitesi Bölümleri Nasıldır?

Kosova merkezde ve Priştine kentinde yer alan üniversitede, birçok farklı fakülte ve bölüm, yeni öğrencilerini beklemektedir. Bunların içinde Felsefe, Madencilik ve Metalürji, Matematik ve Doğa Bilimleri, Spor Bilimleri, Eğitim, Hukuk gibi birçok değişik fakülte yer almaktadır. Adı geçen fakültelerden seçim yaparak, bu dalda eğitim alabilir ve uzman olabilirsiniz. Kosova üniversitesi bölümleri içinde Türkçe eğitim veren fakülteler de mevcuttur. İnşaat ve Mühendislik fakültelerinin yanı sıra hukuk bölümünün de eğitim dili Türkçe olarak belirlenmiştir. Bu durum, çok büyük bir avantaj olarak Türk öğrencilerin karşısına çıkmaktadır. Türkçe destekli bölümler ile yeni bir yabancı dil öğrenmeye gerek kalmadan eğitim almaya devam edebilirsiniz.

Kayıt sürecinden önce üniversitenin şartlarını bilmek ve ona göre belgeleri hazırlamak şarttır. Türkiye’den gelecek olan öğrencilere ayrı bir önem veren okul, kesinlikle bir taban puan şartı aramamaktadır. Yani, Türkiye’de orta öğretimi bitirmiş olan her genç, üniversite eğitimini almak için buradaki üniversitelere kayıt yaptırabilirler. Kayıt sürecinde diploma istenmektedir.

Okul, fiyat olarak da öğrencileri sıkmamaktadır. Kosova üniversitesi bölümleri ücretlerine baktığımızda, son derece düşük olan 1800 Euro gibi bir rakamın olduğunu görmekteyiz. En düşük bölüm ücretinin sadece bu kadar olması, maddi anlamda öğrenciye bir yük bindirmemektedir. Bunun yanı sıra 2500 Euro, en üst değerden belirlenmiş olan okul fiyatıdır. Belirlenmiş olan ücretlerden daha yüksek meblağlar söz konusu değildir.

Öğrencilerin kafasını meşgul eden sorulardan birisi ise denkliktir. Kosova üniversitelerinin denkliği olduğu için bu konuda rahat olabilirsiniz. Diploma, her yerde tanınmaktadır. Bu durum Türkiye için de geçerlidir. Diplomanın tanınması, okulun uluslararası arenada geçerliliğini de göstermektedir.

Kosova’da eğitim almak son derece kolaydır. Elbette bunun için bir takım şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartlar, diploma ve diğer belgelerden oluşmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, belgelerin hepsini tamamlama noktasında büyük bir tecrübeye sahiptir. Bu tecrübenin ışığında gerekli olan belgeler temin edilmektedir. Pasaportun alınması, kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi, Kosova’da oturum izninin talep edilmesi gibi işlemlerin hepsi, kurum tarafından yapılmaktadır. Böylelikle sizin zaman harcamanıza gerek kalmadan, Kosova Üniversitesi ile alakalı her türlü kayıt işlemi kurum tarafından yapılmış olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!