Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

En gözde üniversite bölümlerinden birisi olan mimarlık, dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kosova’da da eğitimi verilen departmanlar arasında yer almaktadır. Bu noktada Kosova üniversitesi mimarlık bölümünü tercih etmek çok mantıklıdır. Bunun nedeni ise Priştine Universum Üniversitesi gibi bir okulun alternatifler içinde yer almasıdır. Mimarlık bölümüne giriş şartları ise oldukça basit ve esnektir. Bu yüzden mimar olma hayaline sahip kişiler, bu kriterlere çok kolay bir biçimde uyum sağlayabilir ve daha sonra mimarlık fakültesine kayıt yaptırabilirler.

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Nasıldır?

Mimarlık, geleceğin mesleği olarak tanımlanmaktadır. Sürekli değişen mimari tarz ve konseptler, birçok yapıda kendisini göstermektedir. Bunun yanı sıra mimar olabilmek için temel kabul edilen eğitimi de almak şarttır. Tam bu noktada Kosova üniversitesi mimarlık fakültesinden övgü ile söz etmek gerekmektedir. Çünkü okulun mimarlık akademisyen kadrosu son derece iyidir. Bunun yanı sıra uygulamalı dersler sayesinde öğrenim görmek ve uzmanlaşmak çok daha basit olacaktır. Türkçe destekli bir eğitim mevcuttur. Bu özellik, Türk öğrencilerin bölüme olan ilgisini de en üst seviyeye taşımıştır.

Kosova üniversitesi mimarlık bölümüne, kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için bir şart belirlememiştir. Ancak bu durum Türk öğrencilere özel bir biçimde hazırlanmıştır. Türkler, istemeleri durumunda sınav şartı olmadan bölümün öğrencisi olabilirler. Ayrıca puan ve taban puan gibi kriterler de yoktur. Liseden başarılı bir biçimde mezun olan öğrenciler, mimarlık fakültesinde eğitim alabilir ve daha da ileriye giderek yüksek lisans yapabilirler. Bu sayede eğitim hayatlarını başarılı olarak tamamlayabilirler. Türkiye, Kosova üniversitesi mimarlık diplomasını kabul etmektedir.

Mimarlık eğitimi için ülkeye giden öğrenciler, son derece sıcak bir ortam ile karşılaşacak ve ülkeye çok kısa süre içerisinde alışacaklardır. Çünkü Kosova’da konuşulan dillerden birisi de Türkçedir. Bunun yanı sıra hayat, bu ülkede son derece ucuzdur. Çok masraf olmadan öğrencilik yaşamanızı sürdürmeniz mümkündür. Barınma için iki farklı seçenek mevcuttur. Bunlardan birisi üniversiteye ait olan yurtlardır. Yurtlar için belirlenmiş olan ücretler çok düşüktür. Diğer barınma seçeneği ise kiralık evlerdir. Aynı şekilde kira ücretleri de uygundur. Okuldaki bölümler için belirlenmiş olan meblağ 1800 ve 2500 Euro şeklindedir. Böylelikle Kosova üniversitesi mimarlık fakültesini, minimum masraf ile bitirmeniz mümkün olacaktır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Türkiye’de yaşayan ancak Kosova’da eğitim almak isteyen öğrencilere her konuda en iyi hizmeti vermesi ile dikkat çekmektedir. Kurum, eğitim ve öğretim alanında Kosova’ya dair tüm süreci tek başına yürütmektedir. Karar alan ve Kosova’ya gitmek isteyen öğrenciler, kuruma giderek, tüm işlemlerin başlatılması için talimat verebilirler. Şirket, bünyesinde yer alan personel ve uzman kadrosu ile kayıt için gerekli olan tüm belgelerin yanı sıra, Kosova’da yaşama dair gerekli olan belgeler de temin edilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!