Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Son derece ciddi bir eğitim gerektiren hukuk, iyi bir üniversiteden alınmalıdır. Bunun için Kosova üniversitesi hukuk fakültesi, çok mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü ülkedeki eğitim seviyesi sürekli artarak, Avrupa kalitesini yakalamaya başlamıştır. Priştine Universum Üniversitesi, bunun en güzel örneğidir. Çünkü bu eğitim yuvası, hem Balkanlar hem de Avrupa’da bulunan en iyi hukuk fakültelerinden birisine sahiptir. Bundan dolayı hukuk eğitimi almak isteyen kişilerin ilgisi bu yöne kaymıştır. Birçok insan, farklı coğrafyalardan gelerek burada hukuk okumaya başlamıştır. Bunlar içinde elbette Türk öğrenciler de mevcuttur.

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Nasıldır?

Kosova üniversitesi hukuk fakültesi, Türk öğrenciler için bir takım özel kurallar belirlemiştir. Bu kurallar, öğrencilerin avantajlı konuma gelmesini sağlamaktadır. Bunların başında ise taban puanın olmaması gelmektedir. Yani, Türk öğrencilerde bir puan şartı aranmamaktadır. Böylelikle sınava gerek kalmadan ve belli bir taban puana ihtiyaç duymadan, okula kayıt yaptırmanız mümkün olacaktır. Avrupa hukuk öğrenimi ile aynı düzeyde ve kalitede olan okul, uluslararası kriterleri gözeterek bir ders programı hazırlamıştır. Bunun yanı sıra hukuk bölümü, Türkçe destekli eğitim alanında yer almaktadır. Tüm dersler Türkçe olarak verilmektedir.

Kosova üniversitesi hukuk fakültesi, ücret anlamında değişen fiyatlar ile dikkat çekmektedir. Bu fiyatların en önemli özelliği ise çok yüksek olmamasıdır. Kosova üniversitesi fiyatları 1800 Euro’dan başlar ve en fazla 2500 Euro’ya kadar yükselir. Böylelikle eğitim hayatını Kosova’da devam ettirecek olan Türkler, çok yüksek miktarda para ödemeden hukuk diplomasına sahip olabilirler.

Hukuk fakültesi, denklik konusunu da gündem getirmiştir. Bu konu son derece açıktır. Kosova üniversitesi diploması, Türkiye’nin tanıdığı ve kabul ettiği diplomalar arasında bulunmaktadır. Ayrıca Kosova, Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Bundan dolayı Avrupa yasaları ve eğitim sistemi ile uyumlu bir görüntü çizmektedir. Böylelikle müfredat ve ders programı buna uygundur. Yani son derece modern ve kalitelidir. Okul, sunduğu farklı barınma ve yeme içme seçenekleriyle de ünlüdür. Bir öğrencinin ihtiyacı olan her şey kampüs içinde yer almaktadır. Güvenli olan ülkenin çok büyük bir kısmında Türkçe kullanılması, buraya gelecek olan Türk vatandaşları için avantajdır.

Kosova’da eğitim hayatını sürdürmek isteyen öğrenciler, belirli bir sürece dahil olarak bir takım belgeleri tamamlamak zorundadırlar. Bu belgelerin başında ise mezuniyet belgesi gelmektedir. Belge sahibi olan kişiler, daha sonraki aşamada Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişim kurabilir ve kendi adlarına tüm işlerin takip edilmesini sağlayabilirler. Firma, yurtdışı eğitim konusunda çok eski yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. Kurum bünyesinde, Kosova üniversiteleri ile alakalı birçok akademisyen de yer almaktadır. Bu sayede profesyonel bir şekilde yönlendirmeler söz konusu olacaktır. Tüm bu işlemler içinde Kosova’da eğitim hayatının boyunca sürdüreceğiniz yaşamına dair düzenlemeler de yapılmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!