Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Kosova Üniversitesinde Psikoloji

Psikoloji eğitimi hem ciddiyet hem de profesyonellik gerektirmektedir. Bundan dolayı bu bölümü okumak isteyen kişilerin doğru bir seçim yapması şarttır. Kosova Üniversitesinde Psikoloji bölümü, bu konuda en iyi eğitimin verildiği yerlerden birisidir. Özellikle Priştine Universum Üniversitesi, sağlamış olduğu imkanlar ile Psikoloji alanında kusursuz bir uzman olmanıza olanak tanımaktadır. Eski dönemlerden beri Türkiye ile çok iyi ilişkilere sahip olan Kosova, hem barınma hem de eğitim konusunda beklentilerin çok çok üzerinde ve Avrupa standartlarında bir sisteme sahiptir.

Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölümü Nasıldır?

Psikoloji bölümü, Kosova üniversitesinin en çok tercih edilen departmanları içinde yer almaktadır. Avrupa Birliği’nin eğitim politikalarına uygun bir biçimde içerik ve müfredat hazırlanmıştır. Bu müfredat, Avrupa’nın seçilmiş iyi hocaları sayesinde öğrenciye aktarılmaktadır. Kosova’nın başkentinde yer alan okul, psikoloji bölümü eğitiminin verildiği sınıflara sahiptir. Güçlü bir teorik eğitim alan öğrenciler, alanlarında uzmanlaşarak mezun olabilmektedirler.

Kosova Üniversitesinde Psikoloji bölümü için belirlenmiş ve okul yönetimi tarafından açıklanmış olan bir puan kriteri yoktur. Okulda bunun yanı sıra taban puan uygulaması da bulunmamaktadır. Lise diploması ve diğer bir takım belgeler yeterlidir. Türk öğrencilere özgü olarak alınmış bu kararın etkisi ile Türkiye’den birçok genç Kosova’ya gitmekte ve burada eğitim almaktadır. Psikoloji bölümünü bitiren ve diplomasını alan kişiler, Türkiye’de tanınan bu diploma ile iş bulabilme imkanına sahip olabilirler. Diplomanın getirisi sadece bununla sınırlı değildir. Çünkü Avrupa ülkeleri de mevcut diplomayı tanımaktadır. Bu sayede ister Türkiye’de isterseniz de Avrupa’da çalışabilirsiniz.

Kosova üniversitesi, modern bir okul olarak tanımlanmaktadır. Dünyanın birçok yerinden insanı ağırlayan okul, özellikle güvenli olması ile büyük bir ilgi görmektedir. Bunun yanı sıra eğitim kalitesi son derece üst düzeydedir. Avrupa uyumludur. Barınma imkanlarının gelişmiş olduğunu söylemek mümkündür. Okul içinde öğrenciler için tasarlanmış olan her türlü sosyal tesis mevcuttur. Ülkenin çok büyük bir kısmında Türkçe kullanılmaktadır. Ülkedeki Türk sayısı oldukça fazladır. Yabancı dil bilme gereksinimi olmadığı için ana diliniz sayesinde her alanda kendi ülkenizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Okulda eğitim hayatınız boyunca çok yeni dostluklar kurabilir ve tanınan diploma sayesinde geleceğinizi kendi başınıza tasarlayabilirsiniz.

Kosova Üniversitesinde Psikoloji bölümüne gitmek ve eğitimini tamamlamak isteyenler, süreci tek başlarına yürütemeyecekleri için işlerini kolaylaştırabilirler. Çünkü Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı, öğrenci adaylarının vereceği yetki çerçevesinde belge tamamlama ve ilgili kurumlar ile iletişime geçme gibi işleri yapacaktır. Sizden bir takım evraklar, bu noktada talep edilecektir. İkametgah, lise diploması, fotoğraf, transkript gibi belgelerin tamamladıktan sonra bunları aracı kuruma vermeniz gerekmektedir. Ayrıca yurtdışı eğitimi için pasaport da şarttır. Daha sonraki süreç ise tamamen Eurostar aracılığı ile ilerleyecektir. Bu sürecin içerisinde kalınacak yer de söz konusudur.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!