Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Avrupa’da eğitim almak ve burada yaşayan kurumlar ile meslek sahibi olmak, eskiye nazaran çok daha kolay bir hale gelmiştir. Birçok insan Türkiye’de eğitim almak yerine, Avrupa’yı tercih etmektedirler. Priştine Universum Üniversitesi, Kosova’da bulunmaktadır. Kaliteli bir eğitim yuvasıdır. Kosova üniversitesi inşaat mühendisliği, Avrupa tarzında bir eğitim sunmaktadır. Mevcut okul, uzman kadrosu ile dikkat çekmektedir. Okula giriş için şartların çok sıkı tutulmaması ise her ülkeden insanın bu üniversiteye kayıt olmasını sağlamıştır.

Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Nasıldır?

Kosova üniversitesi inşaat mühendisliği, en üst düzeyde eğitimin verildiği bir bölümdür. Geleceğin modern şehirlerini kurmak isteyenler, mühendislik eğitimini Kosova’da alabilirler. İnşaat mühendisliği, günümüzün yeni konseptine uygun mimari yapılar konusunda en kaliteli eğitimi vermesi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bölüm dersleri, Türkçe destekli olarak işlenmektedir. İsteyen öğrenciler ise yabancı dil eğitimi alabilirler. Bir sene süren yabancı dil eğitimi, bölüme başlamadan önce verilmektedir. İnşaat bölümünün dersleri iki farklı yöntem üzerine kurulmuştur. Bunlardan birisi teorik eğitimdir. Kitabi bilgilere dayanan bu yöntemin yanı sıra uygulamalı olarak da eğitim verilmektedir. Bu eğitime göre açık havada mimari tarzlar, yapılarak ve öğrenilerek gösterilmektedir.

Kosova üniversitesi inşaat mühendisliği eğitimi için bir puan şartı yoktur. Böylelikle bölüme giriş yapmak çok kolay olmaktadır. Liseyi bitiren tüm Türk vatandaşları, bölüme kayıt yaptırarak, inşaat mühendisi olabilirler. Eğitim süresini bitirenler, istedikleri taktirde devam ederek yüksek lisans yapabilirler. Bu noktada ücretler de çok makul tutulmuştur. 1800 Euro gibi son derece uygun bir bölüm ücreti mevcuttur. Bu ücret en yüksek 2500 Euro olmaktadır.

Okuldan alınan diplomanın karşılığı her yerde vardır. Türkiye, Kosova üniversitelerinden mezun olan vatandaşlarının diplomalarını tanımaktadır. Bu sayede sınavsız olarak girip, başarılı bir biçimde bitirdiğiniz okuldan sonra iş hayatına hemen atılmanız mümkün olacaktır. Avrupa’da faaliyet gösteren okul ile alacağınız eğitim sonrasında bu kıtada da iş bakabilirsiniz. Çünkü üniversitenin vermiş olduğu diploma, Avrupa’da da tanınmaktadır. Kardeş ülke Kosova’da hayatın çok ucuz olması ve insanların misafirperverliği bir başka önemli avantajdır. Gerek yurtların gerekse de kiralık evlerin ücretleri çok uygun olarak belirlenmiştir.

Kosova Üniversitelerine gidecek olan Türk öğrenciler, bu konu ile alakalı olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ismi ile bilinen firma ile iletişime geçmek zorundadırlar. Bunun nedeni ise adı geçen şirketin, Kosova’da yer alan okullara dair her türlü bilgiye sahip olmasıdır. Üniversite eğitimi için Kosova konusunda karar kılan kişiler, anlaşmalı firmanın sunmuş olduğu avantajlardan faydalanabilirler. Buna göre kayıt süreci ve diğer tüm işlemler kısa süre içinde bitirilmektedir. Bu ülkede yaşayacak ve eğitim alacak olan kişiler, böylelikle bürokratik işlemlere takılmayacaklardır. Çünkü okulun istediği gerekli evrakların tümü, firma aracılığı ile tamamlanmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!