Kosova'da Üniversite Denklikleri

Kosova’da Üniversite Denklikleri

Kosova’da üniversite eğitimi gören bireylerin herhangi bir problem yaşanmaksızın denklik sorunu da olmadan iş kurması ve iş yerlerine girmesi mümkündür. Kosova’da Üniversite Denklikleri şartları gereği, belirlenen eğitim faaliyetlerinde diğer ülkelerdeki geçerliliği de önem kazanmıştır. Kosova’da Priştine Universum Üniversitesi tarafından eğitim verilen toplamda 71 farklı bölümün tamamının Türkiye’de diploma değerleriyle geçerliliği sağlanmıştır. Bu sayede sadece işe girme sürecindeki geçerliliğiyle değil, aynı zamanda kamu binalarındaki diplomayla gerçekleştirilmesi gereken işlemlerde de geçerli oluyor.

Resmi bir kurum olan Priştine Üniversitesi bünyesinde, uluslar arası alanda eğitim alındığını gösteren bir yapısı bulunuyor. Öğrencilerin sadece Kosova’da değil, yurtdışından geldikleri Kosova’da aldıkları eğitimle birlikte geri döndükleri taktirde kendi alanlarında iş bulmaları mümkün oluyor. Türkiye’de seçilen bölümde elde edilen diplomanın aynı geçerlilik değerine sahip olanını direkt olarak Kosova’da alabilirsiniz. Tüm bölümlerde herhangi bir geçerlilik sorunu olmaksızın alanlar için diplomanızı da eğitim sonunda elde edebiliyorsunuz.

Kosova Üniversitesi Bölümleri Denklik

Kosova’da öğrenim görmek için özellikle bölümünüzü seçmeniz ve liseden mezun olduğunuzu belirten diplomayla okullara başvuruda bulunmanız yeterli oluyor. Bu süreçte Kosova’da Üniversite Denklikleri değerlerini inceleyebilir, okulların genel özellikleri hakkında detaylı olarak bilgi edinebilirsiniz. Sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda diğer ülkelerde bulunan bireylerin de denklikle ilgili merak ettikleri bilgileri elde etmesi sağlanıyor. Hangi bölümlerin hangi ülkelerde denklik şartlarına uygun olduğunu kendi ülkenizdeki en üst kademedeki öğretim kurumunun yaptığı açıklamalara göre öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu olarak tanımlanan YÖK tarafından gerçekleştirilen faaliyetler, yapılan açıklamalarla birlikte öğrencilerin seçimlerini de etkiliyor. Türkiye’de YÖK denklik şartlarına uygun olan 71 bölüme sahip olan Kosova’da Üniversite Denklikleri ile ilgili detayları da yayınlamıştır. Tıp fakültesi de dahil olmak üzere hem eğitim süreleri hem de eğitim sürecinde verilen bilgilerle birlikte öğrenciler, Türkiye’de verilen diplomalardaki gibi geçerli bir diploma sahibi oluyorlar. Alınacak olan diplomanın Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede geçerli olması demek, resmi ve iş bulmanız veya kamu dairelerinde işlem yapmanız için uygun olduğu anlamına gelecektir.

Öğrenim gördüğünüz bölümün hangi bölüm olduğu ve diplomanızın geçerli olmasını istediğiniz ülkede o bölüm için aynı sürede eğitim görülüp görülmediğini öğrenebilirsiniz. Buna uygun şekilde denklik değerlerine dair detaylı bir açıklama yapılacak ve her zaman için hangi bölümlerin geçerli olacağı ve hangi bölümlerin diplomalarının denk olmadığı da belirlenmiş olacaktır. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu denklikle ilgili işlemler gerçekleştirilen ülkelerde mutlaka bu şartlara uygun diploma alacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size direkt olarak diplomaların özellikleri, geçerlilikleri, alınma süreleri, derslerin yapıları hakkında detaylı olacak rapor sunacaktır. İstediğiniz bölümü hiçbir taban puanı olmadan seçebiliyor olmanız ise, sadece okuyabileceğiniz ve istediğiniz bir bölümü okumanızı sağlıyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!