Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesi bünyesindeki bölümlerden bir tanesi olan hukuk için özel olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Çok sayıda başvurunun bulunuyor olması, özellikle kontenjanlara dikkat edilerek başvurulmasını zorunlu hale getiriyor. Yıllık ücreti 1800 ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteren bölüm ücretlerine sahip olan Kosova Üniversitesi, birinci sınıftan itibaren tüm öğrenim faaliyetlerini destekliyor. Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi müfredatına uygun şekilde verilen eğitimden yararlanabilir ve derslere katılabilirsiniz. Yılın her döneminde yeni öğrenci kaydı yapılabiliyor olması, eğitimin her zaman için sürdürülebilir hale gelmesine imkan tanıyor.

Kosova Üniversitesi Hukuk Bölümü Bilgileri

Hukuk fakültesi ile ilgili eğitimin son derece kaliteli bir şekilde birinci sınıftan verilmesine ek olarak, Türkçe destekli olan ders için ayrıca dikey geçiş de yapabilirsiniz. Adalet bölümünden dikey geçiş yapmak isteyenlerin sayısının bir hayli fazla olduğu bölüm olan hukuk, özellikle Türkiye’den çok yüksek sayıda başvuruyla karşı karşıya kalıyor. Sadece kontenjana uygun bir şekilde öğrencilerin Türkiye’de veya Kosova Üniversitesi bünyesinde gördükleri adalet eğitimi sonrası DG yapmasına izin veriliyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve hukuk da dahil olmak üzere tüm bölümler hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Kosova’da Priştine Universum Üniversitesi ile öğrencilerin birinci sınıftan veya DG ile doğrudan, kaldıkları sınıftan devam etmeleri sağlanıyor. İki yıl boyunca öğrenim gören öğrencilerin tekrar ikinci sınıftan başlatılması için katı kurallar belirlenmemiştir. Bu sayede öğrencilerin bir yılları boşa gitmiyor ve üçüncü sınıftan devam ederek Hukuk fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerden mezun olabiliyorlar.

Kosova Üniversitesinde Eğitim Şansı

Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi başta Türkiye olmak üzere, Almanya, İngiltere, Polonya, İtalya, Bulgaristan ve Arnavutluk gibi ülkelerden de çok sayıda öğrencinin yer aldığı bir fakültedir. Bu sayede eğitim dillerinde yeterli bilgiye sahip olduğu anlaşılan öğrencilerin fakültede kendine yer bulması mümkün oluyor. Herhangi bir şekilde yıllık ücretin dışında bir ödeme yapılması gerekmemesi de dersin en sevilen ve ihtiyaç duyulan imkanlarından bir tanesidir. Hukuk fakültesi en çok tercih edilen ve başvuruda bulunulan alanlar arasında yer aldığı için, çok sayıda öğrencinin başvurduğu bölümün yıllık ücreti 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişiklik gösteriyor.

Gerçekleştirilen işlemler sadece Türkiye’de değil, direkt olarak diğer ülkelerden yapılacak olan başvuruların da artırılmasını sağlamıştır. Kosova Üniversitesi bünyesinde alınacak olan hukuk eğitimi, sadece Kosova’da değil, diğer ülkelerde de geçerli oluyor. Diplomanızı aldıktan sonra direkt olarak Türkiye’de bir kamu kuruluşuna veya özel kuruluşa başvuruda bulunabilir, diplomanız bulunduğunu ve hukuk alanında eğitim aldığınızı belirtebilirsiniz. Resmi bir şekilde öğretim görüyor olmanız ve son derece kaliteli bir eğitim veriliyor olması, sınava girmeden kayıt olabildiğiniz Kosova Üniversitesi’nin diplomasının geçerli olmasına imkan tanıyor. Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi ile göreceğiniz eğitim geçerli bir yapıya sahip olmasına ek olarak, genel müfredata da uygundur. Bu sayede Türkiye’de olduğu gibi her dava için geçerli eğitimi almış olmanız sayesinde diplomalı bir avukat olarak tanımlanıyorsunuz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!