Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Yurtdışı eğitimlerine yer vermek isteyenlerin konaklama sorununa çözüm bulmaları önem arz etmekte. Bu konuda da Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından alternatif çözüm önerilerinin sunulması söz konusudur. Örneğin Kosova üniversitesi yurtları bunlar arasında yerini almakta. Hem kız hem de erkek öğrencilere özel olarak yurtların bulunduğunu belirtmek gereklidir. Eğitimde olduğu gibi konaklama için de üniversitelerin ekonomik fiyatlara ev sahipliği yaptıklarını göreceksiniz. Öyle ki yerleşmeden önce danışmanlıklardan da tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Merak ettiklerinizi sormanız ve yurtlara yönelik detaylı bilgi almanız söz konusudur. Akabinde de;

  • Sınava girmeden üniversiteye lise diplomaları ile kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kayıt işlemleri için bölümlere özel harç bedellerinin de yatırılması gerekmekte.
  • Gerekli belgelerin temin edilmesi halinde kayıt işlemleri başarılı bir şekilde tamamlanır.
  • Üniversitenin konaklama imkanları için de erkenden harekete geçmek ve ödemelere yer vermek önemli.

Kosova üniversitesi yurtları ile alakalı olarak öğrencilerin yorumlarına da göz atılabilir. Deneyim sahibi olan kişilerin yorumları sayesinde fikir sahibi olacaksınız. Sonrasında da tercihlerinizi üniversitenin yurtlarından yana yaparak harekete geçebilirsiniz. Burada sadece yurt bedellerinin göz önünde bulundurulması yeterlidir. Baştan da belirttiğimiz gibi her bütçeye uygun olacak şekilde ekonomik fiyatlardan yurt imkanlarına yer veriliyor. Bu imkanlar sayesinde ulaşım masraflarından da kurtulmuş olacaksınız. Üniversiteye bağlı olan yurtların yine üniversiteye yakın olmasından kaynaklı ekstra ulaşım harcamalarına geçmenize gerek kalmıyor.

Kosova’de Öğrenci Giderleri Ne Kadar?

Öncelikle öğrencilerin bölümlere yönelik ödeyecekleri tutarlara göz atmakta fayda var. Bunun için üniversitelerin bölümlerine bağlı olarak farklı fiyat tablolarına yer verdiklerini belirtmek gereklidir. Öyle ki genel anlamda fiyatların 1800 Eurodan başlaması söz konusudur. Akabinde maksimum olarak da 2500 Euro şeklinde ödemeler karşınıza çıkacaktır. Avrupa standartlarında eğitim vermesine rağmen Kosova üniversitelerinin ücretleri bir hayli makul tutulmakta. Aynı zamanda Türkçe destekli bölümleri ile dikkat çeken üniversitelere de sahiptir. Bunun devamında Kosova üniversitesi yurtları ile de öğrencilerin pek çok kolaylıkla karşı karşıya kalacakları açıktır. Yurtta kalmayan diğer öğrencilerin giderleri ise;

  • Yaşam masraflarına göre minimum aylık 150 Euro değeri karşımıza çıkıyor.
  • Maksimum olarak da 300 Euro kadar giderler olabilir.
  • Ulaşıma yönelik ekonomik fiyatlara yer verildiğini baştan söylemeliyiz.
  • Ev kiralamak isteyenler için de minimum 150 ile maksimum 250 Euro arasında seçenekler mevcuttur.

Yine öğrencilerin yorumlarından yola çıkarakta bütçe araştırmalarında bulunabilirsiniz. Hem yorumlar hem de danışmanlıklar sayesinde fikir sahibi olmanız zor değil. Bu sayede gitmeden önce hazırlıklı olmanız esas alınmakta. Nitekim yurtlara yer vermek istemeyenlerin ulaşım ve yemek gibi yaşam olanakları için incelemelere gitmelerinde fayda var. Tüm bu incelemelerin arkasından bütçelerini ayarlamaları ve sorunsuz bir şekilde eğitim hayatına devam etmeleri fayda sağlayacaktır. Konaklama başta olmak üzere tüm yaşam olanakları için danışmanlıkların sunduğu bilgilerden harekete geçilebilir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!