Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar

Kosova Üniversitesinde Taban Puanlar

Türkiye’de üniversite eğitimi almak istemeyen ve daha avantajlı olarak kabul edilen Avrupa üniversite eğitiminden faydalanmak isteyen kişiler, Kosova sınırları içinde faaliyet gösteren farklı üniversitelere kayıtlarını yaptırabilirler. Bunun için birçok değişik üniversite alternatifi söz konusudur. Bunların içinde yer alan Priştine Universum Üniversitesi, kaliteli eğitimin değişmeyen adresi olarak tanımlanmaktadır. Kosova Üniversitesi taban puanları konusu, eğitimini burada sürdürmek isteyen kişiler tarafından çok merak edilmektedir.

Kosova Üniversitesi, Avrupa Birliği ile işbirliği içerisindedir. Bundan dolayı Avrupa standartlarını yakalamıştır. Birçok bölümde eğitim, pratik ve teorik olmak üzere iki farklı şekilde verilmektedir. Türk öğrenciler için ise taban puanları konusunda bir kolaylık sağlanmıştır. Buna göre, Türkiye’den bu okullara kayıt yaptırmak isteyen kişilere bir taban puan şartı konulmamıştır. Yani isteyen herkes, gerekli şartları yerine getirmesi durumunda, burada bulunan üniversitelere kayıt yaptırabilir ve istediği bölümden eğitim alabilirler.

Kosova Üniversitelerine Sınavsız Geçiş

Üniversite bünyesinde birçok farklı bölüm söz konusudur. Mimarlık, İnşaat ve Hukuk Fakülteleri, Türkçe destekli bir şekilde eğitim verdiği için bu durum Türk öğrenciler için çok büyük bir avantaj olarak tanımlanmaktadır. Yabancı dil şartı olmadığı için öğrenciler, sıkıntı çekmeden ve kendi ana dillerinde eğitim alabilirler. Türkçe bilen ya da Türk olan hocaların eğitim verdiği fakülteler, Avrupa standartlarını yakalamış ve Avrupa Eğitim Müfredatına uygun bir biçimde hazırlanmış dersleri alabilirler. Böylelikle, sınavsız ve taban puan şartına gerek duymadan, okula kayıt yaptırmak mümkün olacaktır.

Kosova Üniversitesi taban puanları konusunun yanı sıra okul ücretleri de merak edilmektedir. Avrupa’nın diğer üniversiteleri ile kıyaslandığı zaman, bu okulların çok daha ucuz bir fiyat üzerinden kayıt aldığını söylemek mümkündür. Buna göre bölümlerin ücretleri 1800 Euro’dan başlamakta ve 2500 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Mevcut fiyatlara bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

Avrupa’nın merkezinde yer alan okul, diğer büyük Avrupa kentlerine gezme amacıyla gitmek isteyen öğrenciler için çok büyük bir avantaj sunmaktadır. Önemli Avrupa başkentlerine birkaç saat uzaklıkta bulunan Kosova, merkezi özelliği ile dikkat çekmektedir. Ülke, tarihi ve kültürel anlamda Türkiye’ye çok yakındır. Yüzlerce yıllık bir dostluk ve kardeşlik ilişkisi kurulmuştur. Bundan dolayı Kosova’ya giden öğrenciler, adeta kendi evlerindeymiş gibi hissedecekler ve eğitim hayatlarını sıkıntısız bir biçimde sürdüreceklerdir.

Kayıt için Kosova Üniversitesi taban puanları konusunda bilgi sahibi olan kişiler, bürokratik işlemleri kolaylaştırabilmek adına Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bilinen kurumdan gerekli yardımı talep edebilirler. Alanında en iyi firmalardan birisi olarak kabul edilen işletme, Avrupa’nın bu güzel ve kaliteli okuluna kayıt yaptırmak isteyen kişiler her türlü işlemini çok zaman almadan yerine getirebilmektedir. Mezuniyet sonrası alınacak olan diploma, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de geçerlidir. Bunun yanı sıra Avrupa’da da, mezun olduktan sonra iş bulma ve çalışma imkanına sahip olabileceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!