Kosova Üniversitesi Türkiye Temsilciliği

Kosova Üniversitesi Türkiye Temsilciliği

Kosova Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen eğitim düzenlemeleriyle birlikte öğrenciler sadece Türkiye’de dahi oldukça önemli avantajlar sağlayabiliyorlar. Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği ile görüşerek hem okul hem de fakülteler için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz. Öğrenim görmek için bölüme bağlı olarak 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değişik gösteren tutarlarla işlem gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sadece Türkiye’den dahi binlerce öğrencinin başvuruda bulunduğu bölümlerin sayısının artması, kurumun gelişmesine imkan tanımaya başlamıştır.

Üniversite eğitiminizi Kosova’da sürdürmek için özellikle Türkçe destekli olarak mimarlık, inşaat, hukuk fakülteleri için başvuruda bulunabilirsiniz. Diğer bölümlerde ise Arnavutça, Sırpça ve İngilizce dilleriyle öğrenim imkanı tanıyan üniversitede uluslararası alanda geçerli bir diploma sahibi oluyorsunuz. İki yıllık ila bölüme bağlı olarak dört yıllık arasında değişiklik gösteren sürelerle öğrenim görebilirsiniz.

Sadece Türkiye’den hukuk eğitimi almaya gelen öğrencilerin sayısı dahi yüzlerce kişi olarak kayıtlara geçiyor olması, her yıl bölümlerin kalitesinin artması sağlanıyor. 2008 yılından bu yana bağımsızlığın ilan edilmesiyle ve tanınmasıyla birlikte Kosova’da çok önemli eğitim hamleleri atılmıştır. Önemli girişimlerde bulunuluyor olması sayesinde öğrenciler de hiçbir sınava girmeden Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği ile görüşerek üniversite öğrencisi olmaya hak kazanıyor.

Kosova Üniversitesi Temsilciliği

Kosova’da eğitim görmek isteyen bireylerin yapacakları başvurular için özellikle temsilcilikler belirlenmiştir. Son dönemde hem üniversiteler hem de şehirlerle ilgili bilgi vermeye başlamış olan temsilcilikler sayesinde Kosova’da da öğrenim görmek mümkün oluyor. Kosova Üniversitesi Türkiye temsilciliği ile görüşmeniz halinde bölümlere nasıl başvurulacağı, hangi evrakların gerektiği, nasıl bir işlemin gerçekleştirileceği hakkında net bilgilere ulaşabilirsiniz.

Temsilcilik tarafından sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de öğrencilerin yapacakları başvurularla ilgili detayları öğrenebilir ve sorunsuz bir şekilde tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Kosova bu alanda gelişmiş bir ülke haline gelmesi sayesinde, öğrencilerin istedikleri bölümlerde eğitim almalarına imkan tanıyor. Sadece Türkiye’de bulunan öğrenciler için dahi özel bir kurum oluşturulmuş ve her zaman için hem dersler hem de ülke hakkında bilgi alınması sağlanıyor.

Kosova Üniversitesi bünyesinde hukuk, tıp, hemşirelik, ebelik, mekatronik, mimarlık, inşaat da dahil olmak üzere toplamda 71 farklı bölümle öğrencilere öğrenim imkanı tanınıyor. Öğrencilerin Türkçe destekli eğitim alabilecekleri dersler de bulunduğu için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmeleri ve derslerle ilgili bilgilere ulaşmaları sağlanıyor. Türkiye’de de diğer ülkelerde de herhangi bir problemle karşılaşılmaksızın her türlü faaliyetin danışmanlık kuruluşlarının güvencesiyle gerçekleşmesi mümkün oluyor.

Gerekli olan tüm işlemleri Kosova’da Priştine şehrinde bulunan üniversiteye gitmek, konaklama ve diğer masrafların ne kadar olduğunu öğrenmek için gerçekleştirebilirsiniz. Temsilcilikle görüşmeniz halinde size hangi bölümün yıllık ücretinin ne kadar olduğu ve ödemelerin hangi tarihlerde yapılabileceği hakkında detaylı bir şekilde bilgi verilecektir. Ayrıca bölümlerdeki dersler, ders günleri ve saatlerini de henüz Kosova’ya gitmeden öğrenme olanağınız bulunuyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!