Kosova Üniversitesi Besyo

Kosova Üniversitesi Besyo

Türkiye dışında eğitimine devam etmek öğrenciler, Kosova’da bulunan ve değişik imkanlar sağlayan üniversiteleri tercih edebilirler. Bu anlamda ülkenin en prestijli ve köklü okullarından birisi olan Priştine Universum Üniversitesi, dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilere son derece kaliteli bir eğitim vermektedir. Kosova Üniversitesi Besyo, Beden Eğitimi konusunda uzmanlaşmak isteyenler için çok doğru bir seçim olacaktır.

Besyo Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Besyo Eğitimi için Kosova’da bulunan okulu seçecek olan kişiler, oldukça kolay olan başvuru şartlarını tamamlamak zorundadır. Buna göre okula kayıt için herhangi bir taban puan zorunluluğu söz konusu değildir. Temel şart ise Türkiye’de verilen 12 yıllık eğitimi tamamlamaktır. 8 senelik kesintisiz zorunlu eğitimin dışında, 4 yıl devam eden lise eğitimini alan kişiler, Kosova Üniversitesi Besyo bölümüne kayıt yaptırabilirler.

Kosova Merkezde bulunan Priştine Universum Üniversitesi, Avrupa Birliği ile yapmış olduğu anlaşma gereği, dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmektedir. Bu noktada her zaman Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olan üniversite, Türkiye’den gelecek olan öğrencilere çok daha avantajlı hizmetler sunmaktadırlar. Türkçe destekli eğitim, bunlardan birisidir.

Kosova Üniversitesi Besyo, hem teorik hem de uygulamalı bir şekilde verilmektedir. Beden Eğitimi bölümü dersleri, Avrupa’nın tümünde verilen eğitim ile aynıdır. Yüksek ve kaliteli bir standarda sahiptir. Okul içerisinde, değişik spor faaliyetlerinin yapılabileceği birçok farklı salon vardır. Pratik eğitim çerçevesinde bu salonlarını kullanmak mümkündür. Alanının en iyi hocaları ile eğitim veren Besyo, böylelikle sorunsuz bir eğitim süreci vaat etmektedir.

Kosova Üniversitesi Besyo, çağdaş bir eğitim almak isteyen kişilerin ilk tercihi haline gelmiştir. Avrupa’nın göbeğinde, huzurlu ve kaliteli bir eğitim için bu okulu seçen öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Barınma ve yeme – içme hizmetlerinin kaliteli bir biçimde verilmesi ise okulu çok daha popüler bir hale getirmiştir. Avrupa’nın çok önemli başkentlerine yakın olan okul, bu noktada birçok yere uzak değildir. Türkçe’nin hayatın her alanında kullanılması ise Türkiye’den buraya gelecek olan öğrenciler için çok büyük bir avantaj olarak tanımlanmaktadır.

Besyo eğitimini tamamlayan Türk öğrenciler, ülkelerine döndükleri zaman sektör içinde iş bulabilirler. Çünkü alınan diplomalar, Türkiye’de kabul görmektedir. Bu noktada bir sıkıntı ya da sorun söz konusu değildir. Bunun yanı sıra dilerseniz, diplomanızla Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de çalışabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, eğitim için Kosova’da bulunan Priştine Üniversitesini seçen kişilere, her türlü konuda hizmet vermektedir. Aracı kurum olarak tüm işlemlerinizi yapan kurum, kayıt aşamasından okula yerleşmenize kadar olan süreçte size yardımcı olmaktadır. Profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren işletme, kaliteli eğitim almanız için her noktada öğrencileri yönlendirmektedir. Pasaport, vize ve kayıt gibi işlemler, bu kurum tarafından başarılı ve kısa süre içinde yapılabilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!