Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş

Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş

Kosova, yapmış olduğu atılımlar ile birçok insanın ilk tercihleri arasına girmiştir. Özellikle eğitim ve üniversite konusunda dikkat çekici bir yere gelen Kosova, farklı üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Kosova Üniversitesi dgs dikey geçiş gibi bir imkanı sunan ülke, bu sayede birçok öğrencinin ilgi odağı olmuştur. Üniversite eğitimini alabilmek adına Kosova’ya gelen öğrenciler, Priştine Universum Üniversitesi sayesinde dikey geçiş imkanlarından kolay bir şekilde yararlanabilirler. Bu noktada şartlar açık bir biçimde belirtilmiştir.

Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş Nasıl Yapılır?

Kosova Üniversitesi dgs dikey geçiş sayesinde, iki yıllık okullardan dört yıllığa geçmek isteyen kişilere çok büyük bir avantaj sunmaktadır. Buna göre öğrenciler, Türkiye’de bitirmiş oldukları iki yıllık okullardan sonra dört yıllığa geçiş yapabiliyorlar. Bu noktada Türk öğrenciler için son derece özel imkanlar söz konusu. Taban puan aramayan üniversite, kalan 2 yılı Kosova’da bitirmek isteyenleri kabul etmektedir. Bunun için bir takım evraklar istenmektedir. Bu evrakların tamamlanması ve okula sunulmasından sonra süreç başlamaktadır. Hayalini kurduğunuz 4 yıllık üniversite diplomasını, bölümü başarılı bir biçimde bitirmeniz halinde almış olacaksınız.

Kosova üniversitesi, dikey geçiş ile alakalı olarak özellikle adalet bölümünü bitiren kişilere kolaylık sağlamaktadır. 2 yıl süren adalet meslek yüksek okulu, daha sonra 4 yıla tamamlanabilmektedir. Kosova üniversitesi dgs dikey geçiş, bu şekilde çok basit olmaktadır. Okulun harç ücretlerinden de bu noktada bahsetmek gerekmektedir. Ücretlendirme oldukça düşük bir meblağ üzerinden belirlenmiştir. 1800 Euro gibi bir alt limit vardır. En yüksek harç ücreti ise 2500 Euro’dur. Güncel olan bu fiyatlar, çok pahalı değildir. Herkesin eğitim alması gerektiğine inanan okul, bundan dolayı fiyatları da aşağıda tutmuştur.

Kosova üniversitesi dgs dikey geçiş sonrasında bu ülkedeki barınma hizmetlerinden faydalanarak, istediğiniz yerde kalabilirsiniz. Özellikle okula ait olan yurtlar, her türlü konfora sahiptir. Oyun ve dinlence alanlarının yanı sıra, rahat ve geniş odalarda kalmanız mümkündür. Aynı durum üniversitesinin fiziksel çevresi için de geçerlidir. Modern ve klasik mimarinin izlerini taşıyan okul, son derece geniş imkanları ile dikkat çekmektedir. Geniş ve ferah olan sınıflarda, teorik eğitimin en iyisini alabilirsiniz.

Eurostar Yurdışı Eğitim Danışmanlığı, dgs dikey geçiş ve Kosova’ya eğitim için gitmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Buna göre ilk etapta kayıt için gerekli olan bir takım belgeler toplanacaktır. Bu süreçte aktif rol oynayan kurum, Kosova’da nerede kalacağına kadar sizinle ilgilenecektir. Tüm bu işlemler boyunca bürokratik konularda herhangi bir engel çıkmayacaktır. Vize probleminin olmaması, Kosova’nın uçak ile Türkiye’ye yakın bir konumda bulunması ise öğrenciler için çok büyük bir avantaj anlamına gelmektedir. Avrupa’nın bu şirin kentinde öğrenim hayatınızı tamamlayarak, elde ettiğiniz ve tanınan diploma ile iş hayatına atılabileceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!