Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Yurtdışında eğitim almak ve uzmanlaşmak eskiye nazaran çok daha kolay bir hale gelmiştir. Kürselleşen dünya içerisinde, eğitim konusunda ön plana çıkan ülkelerden birisi de Kosova’dır. Bağımsızlığına kavuşan ve yeniden bir yapılanmaya giden ülkede, Priştine Universum Üniversitesi, diş hekimliği bölümüne de sahiptir. Türkiye’de lise eğitimini tamamlayan ve diş hekimi olmak isteyen kişiler, Kosova Üniversitesi diş hekimliği bölümüne kayıtlarını kolay bir şekilde yaptırabilirler. Bu noktada gerekli olan şartları bilmek ve bunları yerine getirmek gerekmektedir.

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü Eğitimi Nasıldır?

Günümüzde diş hekimliği, yüksek kazanç sağlayan mesleklerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu bölüme puansız bir şekilde girmek ise artık çok kolaydır. Çünkü Kosova üniversitesi diş hekimliği bölümü, başvuru yapan Türk öğrencilerden taban puan ya da sınav istememektedir. Hayallerinde diş hekimi olmak isteyen öğrenciler, bu sayede amaçlarına çok rahat bir şekilde ulaşabilirler.

Kosova üniversitesi bünyesinde yer alan diş hekimliği bölümünün süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. Hazırlık sınıfı okumak isteyen kişiler ise 6 yıl boyunca eğitim almak zorundadırlar. Hazırlık aşamasında İngilizce eğitimi verilmektedir. Ancak bu durum isteğe bağlıdır. Çünkü birçok bölümde Türkçe destekli bir eğitim programı hazırlanmıştır ve Türk öğrencilerin talep etmesi durumunda uygulamaya konulmaktadır.

Kosova üniversitesi diş hekimliği, sadece kitap üzerinden verilen bir eğitimi kapsamaz. Bunun yanı sıra pratik eğitim de mevcuttur. Özellikle 5 yıllık eğitim sürecinin son 2 senesi, klinik eğitimi ile devam etmektedir. Bu sayede öğrencilerin konuya hakim olması ve uygulamalar sayesinde iyi bir diş hekimi olarak yetişmesi amaçlanmaktadır. Kosova diş hekimliği diploması, Türkiye tarafından tanınmakta ve işleme koyulmaktadır. Buradan mezun olanlar hem ülkemizde hem de başka ülkelerde kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Kosova, Türkçe’nin tercih edildiği ve kamusal alanda konuşulduğu bir ülkedir. Bu sayede Türk öğrenciler, yabancı bir ülkede değil de sanki Türkiye’de yaşıyormuş gibi hissetmektedirler. Ücretler ise düşüktür. Okul fiyatları 1800 ve 2500 Euro arasında yer almaktadır. Bu durum barınma için de geçerlidir. Çünkü barınma olanakları son derece fazladır. Yurtlar ve kiralık evlerin sayısı oldukça çok olduğu için değişik alternatifler mevcuttur.

Avrupa’nın bilinen en güzel ülkelerinden birisi olan Kosova, sunmuş olduğu bu eğitim fırsatları ile çok fazla insanın ilgi odağı haline gelmiştir. Kosova’da eğitim için aracı kurumları kullanabilir ve bu sayede işlemlerinizi hemen tamamlayabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, bu konuda piyasanın en iyi ve en uzman ismi olarak bilinmektedir. Ülkede yer alan tüm eğitim kurumları ile anlaşma yapan firma, öğrenci olarak gidecek olan kişilere, profesyonel bir biçimde hizmet sağlamakta ve kayıt sürecini sizin adınıza tamamlamaktadır. Bunun için şirkete gidebilir ve hangi bölümde okumak istediğinizi söyleyerek, tüm süreci rahatlıkla başlatabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!