Kosova Üniversitesi Taban Puan

Kosova Üniversitesi Taban Puan

Kosova Priştine Universum Üniversitesi ile öğrenim görmek isteyen binlerce kişiye toplamda 71 farklı bölüm aracılığıyla Avrupa’nın en kaliteli eğitimlerinden biri veriliyor. Bu sayede sadece Kosova’da değil, diğer ülkelerde de geçerli olan başarılı ve kaliteli bir eğitimin alınması sağlanıyor. Kosova’da hangi bölümde eğitim almak istediğinizi belirleyebilir, özellikle başarılı olacağınızı düşündüğünüz bir alana yönelebilirsiniz. Sadece en mutlu olacağınız ve ilgi alanınız olan bölüme ilgi gösterebilir ve en yüksek başarıya ulaşmak için bu bölüme sınavsız şekilde girebilirsiniz. Kosova Üniversitesi taban puanları ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmuyor olması, alt ve üst limitlerin de direkt olarak sınavlarla belirlenmemesini sağlıyor.

Kosova Priştine şehrinde bulunan üniversitede eğitim almak istediğiniz taktirde özellikle 15 farklı fakülte arasından seçiminizi yapmanız gerekiyor. Eğitimle ilgili belirlenen şartlar son derece basittir. Lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans mezunuysanız lise diploması, ön lisans, lisans, yüksek lisans diplomasını sunmanız gerekiyor. Ardından, eğitiminize devam etmek istediğiniz bölümle ilgili gerekli tüm bilgileri sağlayabilirsiniz. Bu süreçte her zaman için öğrencilerin istekleri ve kontenjanlar dikkate alınarak öğrenci dağıtımı yapılıyor. Yıllık ücretler ise tüm bölümler için 1800 Euro ile 2500 Euro arasında oldukça düşük tutuluyor.

Kosova Üniversitesi Bölüm Puanları

Kosova Üniversitesi tarafından tanınan imkanlar sayesinde özellikle toplamda 71 farklı bölümde eğitim almak mümkün oluyor. Bu bölümlerin her biri için yüksek puanlar gerekmiyor olması, her zaman için rahatlıkla her ülkede geçerli eğitim veriliyor olması da eğitim kalitesini artıran faktörlerdendir. Kosova Üniversitesi taban puanları olarak tanımlanan hiçbir puan bulunmuyor. Her bir bölümüne girişi sınavla belirlemek yerine, kontenjanlara uygun bir şekilde yapılan başvurulara göre şekillendiren üniversitede on binlerce öğrenci öğrenim görüyor. Hangi bölümde okumak istediğinizi belirtmeniz ve kontenjana uygun bir şekilde başvuruda bulunmanız halinde direkt olarak başarılı bir şekilde öğrenim görmeniz mümkün oluyor. Kosova Üniversitesi Priştine’de bulunduğu süre boyunca yeni eğitim sistemine uygun şekilde, yüksek sınav başarısı talep etmeyecektir.

Avrupa’nın belirli bölgelerinde özellikle yüksek öğretim kurumlarına ve liselere giriş için belirlenmiş olan sınav sisteminin Kosova’da olmadığı görülüyor. Hangi sistemle öğrenci seçileceğiyle ilgili merak edilen durum ise net bir şekilde yanıtlanmıştır. Öğrencilerin alınması ve eğitilmesiyle ilgili faaliyetler, hangi bölümde okumak istediklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Kosova Üniversitesi taban puanları bulunmayan bir üniversite olarak öğrenci kabul ediyor.

Kosova Üniversitesi tarafından belirlenmiş olan bölüm puanları bulunmaması, her öğrencinin de kendi ilgi alanına uygun şekilde eğitim görmesini sağlıyor. Sadece Türkiye’den gelen öğrencilerin değil, aynı zamanda diğer ülkelerden gelen öğrenciler için de aynı sistemle özel olarak eğitim verişmeye devam ediliyor. Kosova Üniversitesi ve Priştine şehri hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz. Kurum tarafından yapılacak olan detaylı açıklamalar hem öğrencilerin şehirde yapabileceklerinin anlaşılmasını hem de masrafları öğrenmesini sağlıyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!