Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversiteleri Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Türkiye’de liseden mezun olan birçok kişinin hayallerini süsleyen bölümlerden olan; hukuk, inşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi bölümlerine dilerseniz hiçbir sınav şartı veya bununla ilgili ekstra bir şart olmadan kayıt olabilirsiniz. Türkiye’deki öğrencilerin büyük bir çoğunluğu oldukça zorlu bir maraton şeklinde geçen sınavlar nedeniyle, istedikleri bu bölümlere rahatlıkla gidememekte ve gelecekleri de bu açıdan oldukça olumsuz etkilenmektedir. Ancak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile, Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde; sınavların hiçbirisine girmeyerek kayıt olabilirsiniz. Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi kaydınızı gerçekleştirerek genel hukuk alanında eğitim almaya başlayabilirsiniz. Buradaki tüm dersler dünya üniversitelerinde gösterilen derslerle aynı olup, gerek transkript açısından gerekse de mezuniyet açısından hiçbir fark bulunmamaktadır. Yaklaşık olarak 40 binden fazla öğrenci; kendi ülkelerinde gerçekleştiremedikleri meslek hayallerini, bu üniversitede gerçekleştirmekte ve böylece hayallerinin peşinden koşabilme imkanına kavuşmaktadır.

Doğu Avrupa’daki en çok tercih edilen üniversitelerden bir tanesi olma özelliğini gösteren Kosova Priştine Universum Üniversitesi, iyi bir eğitim olanağının yanı sıra, sosyal alanlarda daha birçok fırsatı siz değerli öğrencilere sunmaktadır. Kosova Üniversiteleri Türkçe eğitim dilinde verilen bölümler içerisinde olan bir diğer alanda; Mühendislik alanıdır. Mühendislik Fakültesi içerisinde mevcut bulunan; inşaat mühendisliği ve mimarlık bölümleri ile Türkçe destekli eğitim alarak dil alanında hiçbir şekilde zorlanmadan 4 yılınızı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Bu üniversitenin eğitim dili; Arnavutça ve İngilizce temel olmak üzere aynı zamanda Türkçede dahildir. Ayrıca şehirdeki birçok kişinin Türkçe konuşması nedeniyle hiçbir şekilde zorlanmadan Sosyal hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi priştine Universum Üniversitesi’nin Türkçe dilinde eğitim vermesinin avantajları nelerdir ?

Yurtdışında üniversite eğitimi almak için giden tanıdıklarınız varsa, mutlaka onların özellikle de eğitim dili konusunda sürekli şikayet ettiklerini ve bu durumun eğitimlerini çok olumsuz etkilediğini duymuşsunuzdur. Ancak Kosova Üniversitesi’nin sunmuş olduğu imkanlardan bir tanesi olan Türkçe destekli eğitim verilmesi, bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Vize ve finallerin bile yabancı dilde olduğu bir çok Avrupa ülkesinde, böyle bir avantajın olması adeta büyük bir fırsat olarak görülebilecek bir potansiyele sahiptir. Elektrik teknikerliği veya inşaat teknikerliği gibi üniversitelerin Meslek Yüksek okullarında eğitim gören tüm öğrenciler, lisans tamamlama gibi sınavlara ihtiyaç duymadan ve hiçbir şart olmadan mühendislik ve Mimarlık fakültelerine geçiş yapabilirler. Mimarlık fakülteleri Kosova Üniversiteleri Türkçe eğitim dilinde verilen bölümlerden olduğu için, hiç zorlanmadan okulu tamamlayıp diplomanızı alabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Kosova Üniversitesi dünyadaki diğer birçok üniversite ile anlaşmalı olduğu için öğrenci ve öğretmen değişiklikleri yaparak vizyoner tutumunu ön plana katmaktadır. Kosova Üniversiteleri Türkçe eğitim dilinde verilen bölümler’ e kayıt olmak için bizimle irtibata geçebilir veya web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!