Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova’nın eğitimle ilgili belirlemiş olduğu politikalar gereği, üniversitelerinde hiçbir zaman için öğrencilerden puanlarla ilgili bir girişimde bulunmaları talep edilmeyecektir. Diploma notları veya sınavlara girdikten sonra aldıkları puanlar, Kosova Üniversiteleri taban puanları olarak tanımlanan listeye göre şekillendirilmeyecektir. Yapılacak olan başvurular sadece hangi öğrencinin hangi bölüme girmek istediğine ve kontenjan durumuna bağlı olarak şekilleniyor. Bu sayede herkes için uygun, talep ettikleri bölümlerde okuma olanaklarına sahip olacak şekilde kayıt yaptırmaları sağlanıyor.

Hem Kosova’da hem de öğrencilerin yurtdışından geldikleri ülkelerde geçerli olacak şekilde bölümlerde öğrenim görmesine ve diploma almasına imkan tanınıyor. Türkiye başta olmak üzere, diğer ülkelerde de istediğiniz zaman öğrenim görebilir ve herhangi bir problemle karşılaşmaksızın tüm faaliyetleri isteklerinize uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin hangi bölümde okumak istediklerine bağlı olarak seçim yapılıyor.

Kosova Priştine Üniversitesi Taban Puanları

Üniversite tarafından yapılan açıklamalar incelendiğinde özel olarak Kosova Üniversitesi bünyesinde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde binlerce kişi için uygun olacak şekilde dersler verildiği görülüyor. Kosova Üniversiteleri taban puanları ile ilgili hiçbir bilgiye ulaşılamıyor olmasının temel nedeni ise, taban puanı olarak tanımlanan herhangi bir verinin bulunmuyor olmasıdır. Bu durumlara uygun bir şekilde hareket edilmesi ve tüm değerleri özellikle üniversitenin şartlarına bağlı olarak değerlendirebilirsiniz.

Kosova’da öğrenim görecek olan bireylerin sadece Türkiye’de olan bölümlerdeki gibi genel müfredata göre değil, her ülkede geçerli olacak eğitim vermesi istenmiştir. Bu sayede tüm ülkelerde geçerli olacak bir diploma yapısı oluşturulmuş, bölümlerin tamamının mezunları da direkt olarak kendi ülkelerinde geçerli diplomaya sahip olmaları sağlanmıştır.

Kosova Üniversiteleri Sınavsız Geçiş

Kosova Üniversiteleri aracılığıyla her zaman için hiçbir problemle karşılaşılmaksızın, taban puanları veya benzer bir puan kısıtlamasına tabii tutulmadan bölümlere kayıt yapılması sağlanıyor. Özellikle Kosova Üniversitesi sadece Türkiye’den değil, diğer ülkelerden de çok büyük kitlelere gerekli faaliyetlerin gerçekleştirilmesiyle ilgili olanakları sağlıyor. İstediğiniz her zaman için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve bölümlere nasıl kayıt yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Öğrenci olarak herhangi bir bölüm için YGS, LYS, AYT gibi sınavlara girmiş olmanız istenmeyecektir. Hangi ülkeden Kosova’ya geldiğinize bağlı olarak, kendi ülkenizde veya Kosova’da bir sınava girmeniz de talep edilmeyecektir.

Kayıt işlemlerinde hiçbir zaman için öğrencilerden ders notlarına, okudukları liselere, bölümlerine, dallarına bağlı olarak bir ayrım yapılmaz. Kayıt yapılabilmesi için sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de her zaman için geçerli olacak diplomalar, sınavsız olarak alınan öğrencilere veren bir sistem oluşturulmuştur. Bu sayede taban puanları benzeri bir sınava bağlı uygulama olmadığı için, öğrencilerin istedikleri bölümlere gidebilmesi için de sınava girmeleri gerekmiyor. Hangi bölüme gitmek istediklerini belirtmeleri yeterli oluyor. Kosova Üniversiteleri taban puanları ile ilgili sistemden muaf tutularak, öğrencilerin isteklerine ve üniversitenin kontenjanlarına uygun şekilde dağıtım yapıyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!