Kosova Üniversiteleri Olanakları

Kosova Üniversiteleri Olanakları

Gerek Erasmus, gerekse de buna benzer fırsatlarla Avrupa’daki üniversitelerde eğitim alma imkanı bulmuş öğrencilerin daha iyi bildiği sosyal olanakların genişliği imkanı, Kosova üniversiteleri olanakları ile aynı düzeydedir. Üniversitesi’nin olanakları daha çok üniversite içerisindeki laboratuvarların materyal çeşitliliğinin olması ve bununla birlikte hocalarının da dünyanın birçok ülkesinden gelen karma hocalardan oluşması gibi avantajlardır. Sosyal bir Avrupa hayatının olduğunu görebilmek ile birlikte, aynı zamanda isteyen öğrencilerin geniş doğal ortamlarda kamp yapabilme gibi olanakları da mevcuttur. Kosova Priştine Universum Üniversitesi içerisinde yer alan 40 bin kişilik öğrenci nüfusu sayesinde, dünyanın dört bir yanından gelen kişilerle tanışma fırsatı elde edebilir ve böylece uluslararası bir vizyon kazanma imkanına kavuşursunuz.

Ayrıca Kosova’da kalmak isteyen kişiler için de mezuniyet sonrasında oraya yerleşebilme imkanı da mevcuttur. Ancak Kosova’da iş bulabilmek için yalnızca İngilizce değil, aynı zamanda Arnavutça’da öğrenmeniz sizin diğerlerine göre çok ciddi bir avantaj kazanmanızı sağlayacaktır. Üniversitenin düzenlemiş olduğu doğa sporları, doğa gezileri, Şirin kasabalara belirli aralıklarla düzenlenen turlar, kültürel mirasların gezinme imkanı öğrencilerin sosyal hayatını büyük oranda etkileyen faktörlerdir. 1800 euro ile 2500 Euro arasında bulunan Kosova Üniversitesi fiyatları, Kosova üniversiteleri olanakları içerisinde tercih edilme sebebi olarak görülmektedir. Ayrıca bu üniversiteye hiçbir sınav ve başvuru şartı gerekmediği için bu da onu cezbedici kılan bir diğer başlıklar olmaktadır. Üniversitenin resmi web sitesinde konu ile ilgili tüm ayrıntılar, yönetim tarafından verilmektedir.

Kosova üniversiteleri barınma olanakları

Yurtdışında üniversite eğitimi alan öğrencilerin en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de barınma imkanlarıdır. Avrupa üniversiteleri barınma sorununu çoğunlukla çözebildiğinden dolayı öğrenciler için birbirinden farklı yüzlerce seçenek ortaya çıkmaktadır. Kosova’daki dileyen kişilerin, özel yurtlarda kalabilme imkanları 1. seçenektir. Bu yurtlarda; elektrik, su ve ısınma gibi tüm giderler ortak olarak hesaplanır. Ayrıca buralarda özel yurtlar daha çok apart tarzında da olabileceği gibi tek kişilik odalar şeklinde de seçenekler mevcuttur. Buna ek olarak dileyen kişiler, apart evler dediğimiz evlerde de kalabilme imkanı sahiptir.

Apart evler daha çok dört kişilik olmakla birlikte, iki ayrı odada veya bir ortak salona da sahip olabilmektedir Kosova Priştine Universum Üniversitesi üçüncü barınma olanağı ise, üniversite yurtlarıdır. Daha çok 2 ve 4 kişilik olan bu odalar isteyen kişiler için bir kişilik de hazırlanmaktadır. Odalarda mevcut bulunan eşya olarak daha çok ranza ve çalışma masaları vardır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, sizlerin üniversite içindeki bilimsel faaliyetlerden barınma faaliyetlerine kadar tüm hepsini hesaplayarak ve gerekli düzenlemeleri yaparak her zaman yanınızdadır. Kosova üniversiteleri olanakları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!