Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Kosova Üniversiteleri Mimarlık

Yurt dışında sadece Arnavutça ve Sırpça dillerinde derslere katılmak yerine, Türkiye’den gelen öğrenciler için Türkçe destekli olarak bölümler de oluşturuluyor. Kosova Üniversiteleri mimarlık bölümü için özel olarak Türkçe destekli verilen eğitimle öğrencilerin her bölüm için kaliteli bir şekilde eğitim alması sağlanıyor. Sadece Kosova’da değil, diğer ülkelerde de geçerli olan diploma değerlerinin belirlenmesi mümkün oluyor. Yapılacak olan iş başvurularının da işe girilmesini sağlayacak şekilde destekleyici bir etken olması, Kosova’da öğrenim gören herkesin kaliteli bir kurum aracılığıyla kendini geliştirmesini sağlıyor.

Türkiye’de de, diğer ülkelerde olduğu gibi her türlü öğrenim faaliyetlerinin mimarlık için 2 la 4 yıllık fakülte özelliklerine uygun şekilde değerlendirilmesi mümkün oluyor. Öğrenciler eğer talep ederlerse, farklı ülkelerde gördükleri eğitimin DG işlemiyle birlikte Kosova Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde devam etmesini sağlayabilirler. Lise diplomanızla gelerek mimarlık fakültesinde birinci sınıftan başlayabileceğiniz gibi, dikey geçiş yaparak mimarlık üçüncü sınıftan öğrenim görmeye devam edebilirsiniz. Kosova Üniversitesi bünyesinde öğrenim görmek isteyenler için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı detaylı olarak bilgilere ulaşma imkanı tanıyor. Kosova ve okullarıyla ilgili tüm işlemleri net olarak öğrenebilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

Kosova’da Mimarlık Öğrenimi

Mimarlık fakültesinde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin yapacakları başvurular için herhangi bir zaman aralığı belirlenmemiştir. Yıl içerisinde istediğiniz zaman derslere dair gerekli başvuruları yapabilir ve bir sonraki öğrenim yılı olan Haziran ayının ortalarında da Kosova’da öğrenim görmeye başlayabilirsiniz. Bunun için özellikle kontenjanların dolmamasını sağlayacak şekilde, erken kayıtlar yaptırılması çok daha net ve olumlu sonuçların ortaya çıkmasına imkan tanıyacaktır. Kosova Üniversiteleri mimarlık fakültesi başta olmak üzere, tüm fakültelerde eğitim dillerinde olduğu gibi, Türkçe destekli olarak da öğrenim görme olanağı tanıyor. Sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de herkesin yararlanabileceği, herhangi bir problemle karşılaşılmayacak şekilde verilen eğitimin değerlendirilmesi sağlanıyor. Öğrenim yılı boyunca ne kadar ödeme yapmanız gerektiği belirtilecek ve bu işlemler de kayıt sürecinde netleştirilecektir.

Öğrencinin kaydı için hiçbir şekilde meslek lisesi veya Anadolu lisesi diploması olduğuna bakılmayacaktır. Ayrıca diploma notları, girmiş olduğu sınavlar, derslerinin sonuçları, öğrenim gördüğü kurumun kalitesinin de herhangi bir önemi bulunmuyor. Kosova’da yurt dışından gelerek öğrenim görmek isteyen öğrencilerden hiçbir şekilde sınavların sonuçları da talep edilmiyor. Ülkenizde üniversite sınavlarına girmeniz gerekmediği gibi, girdiğiniz taktirde ne kadar puan aldığınızın da büyük bir önemi bulunmuyor.

Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde gerçekleştirilen işlemler için sadece son döneme uygun şekilde girişimlerde bulunulması sağlanıyor. Kosova’da üniversite düzeyinde öğrenim görmek isteyen öğrencilerin yıllık ödemeleri belirlenen numaralar üzerinden yapmaları sağlanıyor. Kosova Üniversiteleri mimarlık bölümü aracılığıyla özel olarak birbirinden farklı bölümlerde olduğu gibi ödemeler 1800 ila 2500 Euro arasında yapılıyor. Bölüme ve hangi dil desteğiyle öğrenim görüleceğine bağlı olarak bu tutarlar düzenlenebiliyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!