Kosova Üniversiteleri Kayıt

Kosova Üniversiteleri Kayıt

Üniversitede öğrenim görmek isteyenler için her alanda en kaliteli şekilde eğitimin Kosova’da verilmesi için girişimlerde bulunmaya başlanmıştır. Kosova Üniversiteleri kayıt yapılmasını sağlayacak şekilde sadece diploma talep eden bir kurum yapısına sahiptir. Sınavlardan kaç puan aldığınız, diploma notunuzun kaç olduğu veya özel olarak öğrenim gördüğünüz bölümün hangisi olduğuyla ilgilenilmiyor. Üniversiteye kayıt için bir alt seviyedeki öğreniminizi tamamlamanız ve diplomanızla birlikte kayıt için başvuruda bulunmanız yeterli oluyor.

Kosova’da Üniversite Kayıt İşlemleri

Kayıt olmak isteyen öğrencilerin vermesi gereken tüm bilgiler kendileriyle ilgili ve öğrenim durumlarını doğrulayacak şekilde olmalıdır. Kosova Üniversiteleri kayıt ile ilgili belirledikleri şartlar gereği, hiçbir zaman için öğrencilerin girdikleri sınavlar ve diploma notlarını dikkate alarak seçim yapmıyor. Kontenjana uygun bir şekilde yapılan öğrenci kabullerinde sınav sonuçlarına bağlı olarak seçim yapılmadığı için, doğal olarak sınavlarla ilgili ve bölümlere dair puanlar da bulunmuyor.

Öğrencilerin kendilerini geliştirmek ve kariyerlerini üzerine kurmak istedikleri lisans, yüksek lisans, doktora ile ilgili öğrenimler için bölümlerini seçmeleri gerekiyor. Bu sayede kaliteli bir şekilde farklı dil destekleri içinden istediklerini seçerek, öğrenimlerini Kosova’da sürdürebiliyorlar. Kosova Üniversiteleri kayıt kuralları ve şartları sayesinde artık lise düzeyinde öğrenimini tamamlayan her öğrencinin kaliteli bir şekilde eğitimini sürdürmesi sağlanıyor. Kosova’da da, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkçe destekli verilen eğitimlerin alınması mümkün oluyor. İnşaat, mimarlık, tıp, hukuk, hemşirelik, diş hekimliği, mekatronik gibi farklı bölümler için öğrencilerin kayıtlarını yıl içerisinde 12 ay boyunca yapmalarına izin veriliyor. Kontenjanlara uygun bir şekilde, hangi bölümde okumak istediğinize bağlı olarak kaydınızı yapabilirsiniz.

Türkçe Dil Destekli Ders

Türkçe dil destekli olan derslerin de bulunması sayesinde hiçbir dil veya öğrenim problemi yaşamaksızın tüm dersler hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Özel olarak belirlenmiş kurum yapıları ve öğrenim şartları bulunduğu için, Kosova Priştine Üniversitesi kaydınızı kendi bilgilerinizle yapmanız gerekiyor. Lise denk bir okuldan mezunsanız, bu durumda yüksek lisans için başvuruda bulunmanız mümkün olmayacak, sadece bir üst kademe olan üniversite ilk sınıfından başlayacak şekilde başvura bulunmanız sağlanacaktır. Bu tür genel kurallar, öğrencilerin sadece kendi seviyelerinde öğrenim almaları ve bir üst aşamaya genel öğrenim şartlarına uygun şekilde çıkmalarını sağlıyor.

Ön lisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerine ek olarak, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilir ve doktora öğreniminizi de görebilirsiniz. Bu alanlarda direkt olarak uzman öğretim görevlilerinden yardım alınıyor olması da mümkün oluyor. Öğrencilerin 40 binin üzerinde olması nedeniyle Kosova Priştine Universum Üniversitesi tarafından tüm bölümler için özel olarak öğrenim görme imkanı tanınmaya başlanmıştır. Türkiye’den çok büyük bir kitleye tanınan olanaklar Türkçe destekli eğitimin de önünü açıyor. İnşaat, mimarlık, hukuk gibi farklı fakülteler için başvuruda bulunabilir, sadece diplomanızı ve pasaportunuzu götürerek, Türkiye’den geldiğinizi ve kayıt olacağınızı belirtebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!