Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Hukuk okumak isteyen öğrencilerin başvurduğu ilk ülkelerden bir tanesi haline gelen Kosova’da, Priştine Üniversitesi aracılığıyla hukuk fakültesinde öğrenim görmek mümkün. Kosova üniversiteleri hukuk fakültesine ek olarak, toplamda 14 adet fakülteyle daha öğrencilere hitap tmeye devam ediyor. Her yıl 40 bin ve üzerinde öğrenciye eğitim görme imkanı tanıyan Priştine Üniversitesi de ülke genelinde başarılı ve kaliteli hukuk eğitimi verilen kurumların başında geliyor. İstediğiniz zaman bölümle ilgili başvuruyu hangi düzeyde eğitim görecekseniz, buna uygun diplomayla yapabilirsiniz. Hukuk fakültesinde lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerinde öğrenim görme imkanına sahipsiniz.

Kosova’da Hukuk Öğrenimi

Kosova’da öğrenim görmek isteyen bireylerin özel olarak, hiçbir sınava girmeden üniversiteye gitmesi mümkün oluyor. Kosova Üniversiteleri hukuk fakültesi başta olmak üzere, toplamda 71 bölüm için sınav gerektirmeden öğrenci kabul işlemi gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin alacakları eğitim, Türkiye’nin de dahil olduğu çok sayıda ülkede geçerli bir diploma alınmasını sağlıyor. Türkçe destekli olarak verilen eğitimle birlikte hem yabancı dil öğrenme gereksinimi ortadan kalkıyor hem de yurtdışında eğitim görme imkanına sahip oluyorsunuz. Kosova’da özellikle hukuk fakültesi için tanınan imkanlar, dört yıllık bölüm boyunca kaliteli öğrenim görme imkanına sahip oluyorsunuz.

Dönemlere bağlı olarak öğrenci kontenjanları açıklanıyor ve yapılan başvurular arasında sadece kontenjan kadar öğrencinin hukuk fakültesinde öğrenim görmesi mümkün oluyor. Gerekli olan tüm işlemleri güvenli bir şekilde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bölümlerin taban puanları bulunmadığı için, hiçbir sınav sonucu istenmediği gibi, üniversiteye girişte sınava girmeniz de talep edilmiyor. Bölümlerin yıllık ücretleri, kontenjanları, girip giremeyeceğiniz ve kişisel bilgilerinizi gönderdikten sonra yanıt bekleme süreçleri yaşanacaktır. Kısa süre içerisinde verilecek olan cevabın genellikle öğrencinin kabulü yönünde olması, Kosova’da öğrenim gören binlerce Türk öğrencinin bulunmasını sağlıyor. Sadece Türkiye’den değil, diğer ülkelerden de giden öğrencilerin sayısının artmasıyla birlikte Türkçe, Arnavutça, Sırpça ve İngilizce dilleri destekli eğitim verilmeye başlanmıştır.

Kosova Üniversitelerinde Eğitim Fırsatı

Öğrenim görmek isteyen öğrencilerin özellikle Kosova üniversiteleri hukuk bölümü için yaptıkları başvuruların sayısı binlerle ifade ediliyor. Sadece bir bölüm için bu sayıda öğrencinin gelmesi mümkün olmayacağı için, kontenjana uygun bir şekilde seçim yapılıyor. Kosova Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde Türkçe destekli olarak da öğrenim görebilirsiniz. Diğer dilleri tercih ettiğiniz taktirde, danışmanınızla görüştüğünüzde bölümün dilini seçerken bu duruma uygun bir şekilde işaretleme yapmanız yeterli olacaktır. Bölümün yıllık ücreti 1800 Euro ila 2500 Euro arasında değiştiği için, hangi dönemlerde ödeme yapılması gerektiği ve ödemelerin nereye yapılacağıyla ilgili bilgiler de tüm öğrencilere verilecektir. Öğrencilerin hangi derslerde ortalamalarının ne kadar olması gerektiği ve bir sonraki yıl göreceği dersler de net bir şekilde açıklandığı gibi, kaliteli ve Avrupa genelinde denklik problemiyle karşılaşılmayacak şekilde öğrenim görme imkanı tanınıyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!