Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Kosova Üniversiteleri Fiyatları

Kosova’da öğrenim görecek olan on binlerce kişinin hangi bölüm için ne kadar yıllık ücret ödeyeceğiyle ilgili detaylı bilgilere ulaşması sağlanıyor. Kosova Üniversiteleri fiyatları adına net ve güncel açıklamaların yapıldığı kurumları takip edebilir, bölümünüzü seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirebileceğiniz, hangi işlemlerle öğrenim görebileceğinizle ilgili detayları da incelemeniz gerekiyor. Sadece Türkiye’den başvuruda bulunan öğrencilerin sayısının dahi gelecekte on binlerle ifade edileceği öngörülüyor. Bu nedenle derslerin fiyatları düşürülerek, daha fazla öğrenciye hitap edilebilmesi için bölümlerin yapısına bağlı olarak uygun hale getirilmesi sağlanmıştır.

Kosova’da, Türkiye’de olduğu gibi geçerli diplomalar alacak şekilde öğrenim görülmesi mümkün oluyor. Fiyatların özel olarak belirlenmesi, her zaman için iletişime geçilmesine imkan tanınıyor olması da fiyat aralığına uygun şekilde başvuru yapmayı kolaylaştırıyor. 1800 Euro alt limitle belirlenen bölüm fiyatları, maksimum bölüm ücreti olan 2500 Euro değerine kadar çıkabiliyor. Her bir bölümün yıllık ücreti net olarak belirlenmiş ve bu tutarın üzerinde hiçbir şekilde ekstra ödeme talep edilmeyecektir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından derslerle ilgili her zaman bilgi edinme imkanından yararlanabilirsiniz.

Kosova’da Üniversite Fiyatları

Kosova’da öğrenim görmek isteyen öğrenci sayısının her geçen gün yaşadığı artış nedeniyle özellikle yurtdışında kendini geliştirecek olan öğrenciler için özel alanlar oluşturuluyor. Kosova Üniversiteleri fiyatları nedeniyle her zaman için Avrupa’nın pek çok bölgesine kıyasla ilk olarak göze çarpan yerlerden oluyor.

Türkiye’den de uygun fiyatlarının bulunması, öğrencilerin istedikleri bölümlere gitme olanağına sahip olması nedeniyle Kosova’yı tercih ettiği görülüyor. Son derece geniş bir alanda yayılan üniversitenin bünyesinde 71 bölümün yer alması nedeniyle tüm bu bölümlerdeki derslerin de kaliteli hale getirilmesi için girişimlerde bulunuluyor. Kosova’da Türk Lirası yerine, Euro para birimiyle ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Her bir ders için belirlenen farklı yıllık ücretler bulunuyor. 70’i aşkın bölüm bulunmasına karşın, her bir bölüm için detaylı bir şekilde tüm faaliyetler için bilgi edinebilirsiniz. En düşük bölüm ücreti yıllık 1800 Euro olarak belirlenirken, en yüksek bölüm ücreti ise yıllık 2500 Euro olarak belirlenmiştir. Öğrencilerin hiçbir sınava girme zorunluluğuyla karşılaşmadan, istedikleri bölümde kendi kariyerlerini şekillendirmelerine imkan tanınması nedeniyle bu tutarlar her zaman düşük tutulmak isteniyor. Bu sayede on binlerce öğrenci tarafından tıp alanından hukuk alanına kadar tüm fakülteler için başvuruda bulunulmasına imkan tanınıyor.

15 farklı fakültenin yer aldığı Priştine Universum Üniversitesi bünyesinde özellikle bu fakültelerin ise 71 farklı bölümü bulunuyor. Hem öğrenim görme olanaklarının artırılması hem de masrafların minimuma indirilerek öğrenciler için uygun hale getirilmesi, öğrenci sayısının artmasını sağlıyor. Kosova Üniversiteleri fiyatları nedeniyle çok uzun süre boyunca ilgi görmeye devam ettiği gibi, belirli dönemlerde ödeme kolaylıkları sağlaması da yurtdışından çok fazla öğrenci gelmesine imkan tanıyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!