Kosova Türkiye İle Saat Farkı

Kosova Türkiye İle Saat Farkı

Türkiye’den Kosova’ya yapılacak olan yolculukların ardından, uluslar arası alanda uçakla 1 saat 40 dakikalık yolculuğun ardından, farklı bir zaman dilimine geçilmiş oluyor. Kosova’ya indiğinizde saatiniz olması gerektiğinden bir saat geride gösterilecektir. Bunun temel sebebi ise Kosova Türkiye ile saat farkı açısından bir saatlik bir farka sahip olmasıdır. Belgrad zaman dilimini kullanan Kosova’nın, İstanbul zaman dilimini kullanan Türkiye ile arasındaki ülke saati farkı 1 saattir.

İstanbul’da saat 15:00’da uçağa bindiğiniz taktirde ortalama 1 saat 40 dakikalık bir yolculuğun ardından TSİ 16:40’da Priştine’de oluyorsunuz. İstanbul’dan çıkan yolcuların Priştine’de indiklerinde Priştine saatiyle 15:40’da orada olduklarını görmeleri son derece normaldir. Otomatik zaman dilimi belirleme işlemi gerçekleştiren akıllı telefonlar, bulunduğunuz ülkeye uygun şekilde saatinizin otomatik ayarlanmasını sağlıyorlar.

Priştine ile İstanbul Saat Farkı

Kosova’nın başkenti Priştine’nin İstanbul ile olan saat farkı sayesinde, Türkiye’de akrabaları bulunan bireylerin Kosova’da onlarla uzun bir süre farkı olmadan iletişime geçmesi mümkün oluyor. İstanbul ile Kosova’nın başkenti olan Priştine’nin zaman dilimleri birbirinden farklıdır. Kosova’da, Avrupa genelinde sıkça kullanılan, Türkiye’den tam olarak bir saat geri olacak şekilde saat belirlenmiştir. Kosova Türkiye ile saat farkı açısından sadece 1 saatlik bir farka sahiptir. Kosova’nın başkenti Priştine’de saat 15:00 olduğu taktirde, İstanbul’da saat 16:00 olacaktır. Tam olarak bir saatlik bir zaman farkı bulunduğu için, özellikle Kosova’ya gidilen ilk günde bu farkın dikkate alınması gerekiyor. Ancak bu sayede herhangi bir yere geç kalmaz ve ülkede kendi zaman dilimine uygun şekilde girişimlerde bulunursunuz.

Çalışmak, seyahat veya iş görüşmesi amacıyla farklı zaman dilimlerine sahip olan ülkelere gittiğiniz taktirde telefonunuzda mutlaka otomatik saat özelliğini açmalısınız. Bu sayede zaman dilimi olarak İstanbul’un dilimi değil, direkt olarak Kosova’nın Belgrad’a ait olan zaman diliminden yararlanılması mümkün olacaktır. Kosova’da özellikle herkes tarafından Belgrad’ın zaman diliminin kullanılması, aynı düzlemde olan diğer bölgelerde de aynı saatin oluşmasını sağlıyor. Türkiye’nin bulunduğu düzlem itibariyle Avrupa’da Belgrad zaman diliminden bir saat ilerine olması sağlanıyor. Uluslar arası alanda seyahat ettiğiniz taktirde, akıllı telefonunuz direkt olarak gittiğiniz bölgenin saatine uygun hale gelecektir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüştüğünüz taktirde saat, namaz vakitleri, bayramlar, tatiller, para birimi, ülkenin özel değerleri ve dikkat etmeniz gereken her şey hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunlar arasında özellikle zamanla ilgili bir problem yaşamamanız için zaman aralığının Belgrad olduğu fakat Türkiye’de İstanbul olarak belirlendiği açıklanıyor. Uzmanla yapacağınız görüşmede tüm belgeleri hazırlayabilir ve seyahatiniz ve Kosova’da konaklama sürecinizle ilgili bir problem yaşamamış olursunuz. Türkiye’den Kosova’ya gidecek olan herkes için gerekli olan her türlü açıklamanın yapılıyor olması sayesinde, Kosova Türkiye ile saat farkı detayı dahi sorun oluşturmayacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!