Kosova Kiralık – Satılık Ev Fiyatları

Kosova Kiralık – Satılık Ev Fiyatları

Kosova’da konaklama ve gıdayla ilgili yapılan çalışmalar sayesinde hem direkt olarak ödenecek tutarlar düşürülmüş hem de öğrencilere uygun hale getirilmiştir. Türkiye’den ve diğer ülkelerden her yıl binlerce insanın oturum izni alarak yerleştiği Kosova kiralık – satılık ev fiyatları ile yaşamaya uygun bir ülke haline geliyor. Ev fiyatlarının hem satış sürecinde hem de kiralama işlemlerinde istenen düzeyde tutulması, Euro para birimini kullanan ülkede dahi istenen seviyede tutuluyor. Ortalama maaşlara uygun şekilde belirlenen ev fiyatlarıyla birlikte, temel gereksinimlerin karşılanması için de ev fiyatının ortalama üçte biri olacak aylık masraflar bulunuyor.

Kosova Priştine’de Evler

Ev fiyatlarının şehir merkezine uzak olan bölgelerde 150 Euro civarında, şehir merkezine yakın olan bölgelerde ise oda sayısı da artarak, daha lüks bir hale gelip fiyatı arttığı görülüyor. Merkeze yakın olan bölgelerdeki kiraların 150 ila 250 Euro arasında değişmesiyle birlikte hem aileler hem de öğrenciler için uygun olması sağlanıyor. Ayrıca şehirlerde hiçbir zaman için öğrenci veya aile ayrımı yapılmaması ve kolay bir şekilde ev bulunabiliyor olması da fiyatları düşüren etkenlerdendir. Üniversiteye yakın olan bölgelerde oturmak isteyen bireylerin bir miktar daha yüksek ücretler ödemesini sağlıyor. Kosova’da yaşayacak olan herkes için özellikle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı detaylı olarak bilgi veriyor. Hem hangi bölgelerde neler olduğu hem de hangi gıdanın, ev türlerinin ve lokasyonların genel yapısı hakkında yapılan analizleri inceleyebiliyorsunuz.

Ev Fiyatları

Türkiye’den çok sayıda insanın Kosova’ya gidiyor olması, şehir merkezine yakın bölgelerdeki Türk sayısının da her geçen gün artmasını sağlıyor. Ülkenin toplam nüfusunun 2 milyona yaklaşmış olması ve henüz 2008 yılında resmiyet kazanması da ilerleyen yıllarda pek çok değişiklik yaşamasına yol açacaktır. Kosova’da ev satın almak isteyen bireyler genellikle metrekare başına bölgelere göre belirlenen ücretlere göre ödeme yapıyor. Şehir merkezlerinde bu değer ise 1.250,000 Euro’ya kadar çıkabiliyor. Lüks konutlar ile, merkeze uzak olan bölgelerde yer alan gayrimenkullerin metrekare başına belirlenmiş birim fiyatları da farklı oluyor. Kosova kiralık – satılık ev fiyatları açısından hem yatırıma hem de yaşamaya uygun bir ülkedir.

Ülkede gıdalardan kiralara kadar neredeyse her türlü alanda ortalama fiyatların belirli bir seviyede tutuluyor olması, alışverişleri daha kolay bir hale getiriyor. Kosova’da çalışanların bir ay içerisinde kazandıkları miktarla ay sonunda yüksek miktarlarda birikim yapması mümkün olmuyor fakat ay sonunu rahatça getirebiliyorlar. Bu durum hem ailesiyle hem de öğrenci olarak Kosova’da yaşamak isteyenler için oldukça avantajlı bir hale geliyor. Evlerin kiralarının 150 ila 250 Euro seviyelerinde olması ve öğrencilerin bu tutarı 250 Euro olan bir ev için 3-4 kişilik evler tercih ederek çok rahat bir şekilde karşılaması mümkün. Kosova kiralık – satılık ev fiyatları ile her yıl yeni oturum başvurularına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!