Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Türkçe destekli eğitim imkanlarına yer vermesinden dolayı Priştine Universum Üniversitesi ülkemizden öğrencilerin tercihi halindedir. Öyle ki diğer okulların İngilizce başta olmak üzere Arnavutça ve Boşnakça gibi çeşitli dillerden eğitimi benimsediklerini göreceksiniz. Sonuç olarak ülkemizden eğitim almak isteyenlerin de başta dil seçeneklerine göz attıklarını söylemeliyiz. Priştine Universum Üniversitesi Türkçe eğitim imkanlarından kaynaklı önde yerini alıyor. Aynı zamanda okulun köklü olması ve uzman eğitimci kadrosu ile deneyimli öğrenciler tarafından da önerilmesi söz konusudur. 1969 yılından bu yana eğitim veren üniversitenin özelliklerine bakacak olursak;

  • Başta 5 fakülte ile eğitim hayatına başlansa da akabinde 14 fakülteye kadar çıkmıştır.
  • Eğitim dilleri olarak Türkçe’nin yanı sıra Arnavutça ile İngilizce seçeneklerine de sahip.
  • Dillerinden dolayı Türkiye’den olduğu kadar yurtdışından da öğrencilerini karşılamakta.
  • Uygun harç bedelleri ile de dikkat çektiğini söylemek gereklidir.

Yıllık ödemeler için güncel bilgilerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından aktarılması sağlanacaktır. Öyle ki 1800 Eurodan başlayan fiyatlarla seçtiğiniz bölümden eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu anlamda maksimum 2500 Euroya kadar harç bedellerinin sunulması söz konusudur. Priştine Universum Üniversitesi Türkçe eğitim almak isteyenlerin bölümleri incelemelerinde fayda var. Çünkü birkaç bölümü üzerinden Türkçe eğitim verdiğini göreceksiniz. Örneğin hukuk bölümü bunlar arasında en çok tercih edilendir. Hemen arkasından inşaat ile mimarlık için de Türkçe eğitim imkanlarını sunmaya devam ediyor.

Priştine Universum Üniversitesi Kayıt İşlemleri

Kosova üniversitesinden yana eğitim almak isteyen öğrencilerin kayıt aşamalarında avantajlı olacakları açıktır. Nitekim sınav şartına yer verilmeden kayıtların alınması sağlanıyor. Priştine Universum Üniversitesi Türkçe eğitim için herhangi bir taban puana da yer verilmediğini söylemeliyiz. Lise ya da meslek lisesi mezunlarının sadece diplomalarından yana harekete geçmeleri sağlanıyor. Bunun yanı sıra baştan da söylediğimiz gibi harç bedellerinin yatırılması önemlidir. Okulun dışında vize işlemlerinde de bir takım belgeler hazırlanmalı. Böylece ulaşım sağlanır ve Kosova’ya yerleşen öğrencilerin eğitim hayatları başlar. Sonuç olarak;

  • 3 – 4 yıl süren bölüm eğitimlerinden üniversite mezunu olabilirsiniz.
  • Lisans yani master yapmak isteyenlere ise 2 yıl eğitim süresi duyurulmakta.
  • Bölümlere göre eğitim süresinin 5 – 6 yıl dahi olduğunu öğreneceksiniz.
  • Yine bölümlere bağlı olarak farklı dil seçeneklerine yer veriliyor.

Priştine Universum Üniversitesi öğrencilerinin danışmanlık sayesinde kayıt işlemlerine başvurduklarını öğreneceksiniz. Eğitim danışmanlıkları sadece üniversiteler için değil öğrencilerin yaşam imkanları için de harekete geçiyor. Anlaşmalı oldukları yurt ile daire alternatiflerini sunduklarını söylemeliyiz. Öğrenciler ise bütçelerini göz önünde bulundurarak tercihlerde bulunuyor. Bölgenin öğrenciler için uygun fiyatlardan konaklama imkanlarına yer verdiğini belirtmek gerek. Ulaşım ücretlerinin dahi yüksek olmadığını öğreniyoruz. Tüm bu avantajlarından dolayı da Kosova üniversitesinin her yıl yüzlerce öğrenciyi karşıladığını söylemeliyiz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!