Kosovada Eğitim Uzaktan Eğitim

Kosovada Eğitim Uzaktan Eğitim

Avrupa standartlarına uygun olacak şekilde Kosova üniversitelerinden de eğitimin sunulmasına özen gösterilmekte. Üstelik Avrupa’da bulunan üniversitelere nazaran daha uygun fiyatlardan eğitim alınması söz konusudur. Bu anlamda her yıl hem Türkiye’den hem de yurtdışından öğrencilerini karşılamaya devam ediyor. Farklı olarak isteyenlerin Kosovada eğitim uzaktan eğitim imkanlarından dahi faydalanmaları mümkün. Nitekim bir yandan çalışmak bir yandan da eğitim almak isteyenlerin bu uygulamalara yer verdikleri açıktır. Uzaktan eğitimin yanı sıra kariyer yapmak isteyenlere;

  • Yüksek lisans imkanlarının dahi sunulması söz konusudur.
  • Doktora eğitim programlarından da faydalanmanız mümkün olmakta.
  • Eğitimlerin akabinde elde edeceğiniz diplomaların tanınır olmasına özen gösterilmekte.

Sonuç olarak uzaktan eğitim sayesinde de kariyerinize şekil vermeniz esas alınmakta. Öyle ki hem Türkiye’de hem de yurtdışında tanımlı olan diplomalardan iş imkanlarına geçmek zor olmayacaktır. Genel anlamda eğitimin bir hayli köklü olduğu Priştine Universum Üniversitesi’nin ülkemizde öğrencileri tarafından tercih edildiğini belirtmeliyiz. Özellikle de Türkçe destekli olan bölümlerinin ilgi gördüğü açıktır. Bunların akabinde Kosovada eğitim uzaktan eğitim almak isteyenlere de pek çok bölümün sunulması söz konusudur. Herhangi bir derse girme zorunluluğu olmadan direk olarak sınavlardan yana dersleri vermeniz esas alınmakta. Bu şekilde başarı sağlayanların tanımlı diplomalarını almaları mümkün.

Kosova’da Uzaktan Eğitim Takibi Nasıl Yapılıyor?

Kosovada eğitim uzaktan eğitim olanaklarına yönelik öğrencilerin sanal ortamlardan harekete geçmeleri gereklidir. Öyle ki internete bağlı olmanız halinde tablet ile bilgisayarlardan dersleri takip etmeniz mümkün olacaktır. Bunun akabinde mobil uygulamalar sayesinde de derslerin takibine geçmek zor değildir. Nitekim bunun için mobil telefonların android işletim sistemlerine sahip olmaları gereklidir. Aynı zamanda internet bağlantılarına da dikkat ederek öğrencilerin derslere yer vermesi esas alınıyor. Herhangi bir yaş sınırı olmadan uzaktan eğitim almak isteyenlerin başvurulara geçmeleri sağlanıyor. Başvurular için ise;

  • Detaylı bilgilerin Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulması söz konusudur.
  • Öğrencilerin liseden mezun olmaları halinde uzaktan eğitim imkanlarına başvurmaları mümkün.
  • Gerekli evrakların ve ödemelerin ibraz edilmesi halinde kayıt işlemleri geçerli olacaktır.
  • Baştan da belirttiğimiz gibi uzaktan eğitim için yaş sınırı da bulunmuyor.

Uzaktan eğitim sayesinde bütçelerin de zorlanması mümkün olmayacak. Nitekim öğrencilerin düzenlerini değiştirmeden evlerinde eğitim alarak ilerlemeleri sağlanıyor. Bu anlamda ekstra olarak ulaşım, konaklama ya da yeme gibi ihtiyaçlara ödemeler gerçekleşmiyor. Hatta çalışan kişilerin dahi sınavlara hazırlanarak aynı zamanda eğitim görmeleri söz konusudur. Devamında kariyerlerini okudukları bölümden yana şekillendirecek olan öğrencilerin yüksek lisans görmelerine de izin veriliyor. Tüm bu avantajlarından kaynaklı olarak da Kosova üniversitelerinin tercih edildiği açıktır. Gerek öğrencilerin buraya yerleşerek eğitim görmeleri gerekse uzaktan eğitim imkanlarına geçmeleri esas alınmakta.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!