Kosova Üniversitesi İstanbul Bürosu

Kosova Üniversitesi İstanbul Bürosu

Türkiye’den öğrencilerin yurtdışı eğitim programlarına katılmak adına danışmanlıklara yer vermesi gerekmekte. Nitekim bu şekilde detaylı bilgi sahibi olmaları ve arkasından da kayıt işlemlerine geçmeleri söz konusudur. Kosova üniversitesi İstanbul bürosu gibi pek çok şehirde ayrı ayrı danışmanlık hizmetleri sunuluyor. Bunlar arasında yer alan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde tüm vize ve kayıt işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması esas alınmakta. Öyle ki belirli evraklar ve ödemeler ile işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanması sağlanacaktır. Sonuç olarak;

  • Priştine Universum Üniversitesi fakültelerine göz atarak bölüm tercihlerinde bulunabilirsiniz.
  • Toplamda 14 fakültesinden yana çeşitli bölümlerini sunmaya devam ediyor.
  • İnşaat, mimarlık ve hukuk bölümlerine özel Türkçe destekli eğitime yer verilmekte.
  • Taban plan şartı aranmadan öğrencilerin seçtikleri bölüme kayıt işlemleri gerçekleşiyor.

Kosova üniversitesi İstanbul bürosu sayesinde üniversiteye giriş şartlarını öğrenmek çok kolay. Baştan da belirttiğimiz gibi taban puan sınırlarına yer verilmemesi söz konusudur. Bu sayede Türkiye’den öğrencilerin de herhangi bir sınava girmelerine gerek kalmıyor. Sınavsız ve puansız olacak şekilde bölümlerden yana kayıt işlemleri gerçekleşir. Sadece lise diplomalarına sahip olmak bunun için yeterli olmakta. Aynı zamanda danışmanlıklardan ne kadar para yatırmanız gerektiğini de öğreneceksiniz. Harç bedelleri için yıllık bütçeler sunuluyor. 1800 ile 2500 Euro aralığında olan bu fiyatlardan yana da avantajlı olacaksınız.

Kosova Üniversitesi Özellikleri Nelerdir?

Kosova üniversitesi İstanbul bürosu ile kurumun tüm bilgilerini elde etmek mümkün. Sadece okulla alakalı değil yaşam standartları için de detaylı bilgiler aktarılacaktır. Öyle ki belirli bir süre Kosova’da kalacak olan öğrencilerin yaşam koşullarına da ayak uydurmaları gerekmekte. Örneğin konaklama için yurt ya da kiralı daire gibi alternatiflerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Tüm bu detayların ise danışmanlıklardan ele alınması sağlanıyor. Priştine Universum Üniversitesi için de başta eğitim sistemlerine göz atılabilir. Karşınıza çıkacak olan detaylar ise şu şekilde;

  • Avrupa standartları temel alınarak eğitim sisteminin desteklenmesi söz konusudur.
  • Teorik olarak hazırlık aşamalarında öğrencilerin eğitim almaları sağlanmakta.
  • Bilgilerin pekişmesine yönelik arkasından pratikte uygulamalara geçilmekte.
  • Öğrencilerin kalıcı bilgilerden yana tanımlı diplomaları ile mezun olması esas alınıyor.

Priştine Universum Üniversitesi’nden mezun olacak olan öğrencilerin devamında diplomaları ile kariyerlerine ışık tutmaları sağlanıyor. Nitekim gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında tanımlı olan diplomalara ev sahipliği yapılacak. Bu sayede istediğiniz ülkeden yana iş imkanlarına yer vererek harekete geçebilirsiniz. Alınan diplomaların Avrupa Birliği ülkelerinde dahi geçerli olduğunu öğreneceksiniz. Daha yüksek kariyer imkanları için üniversitenin master eğitimlerine de yer vermeniz fayda sağlayacaktır. Master için belirtilen süre sadece 2 senedir. 2 senenin akabinde diplomalarınız ile geleceğinize ışık tutmanız daha kolay olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!