Kosova Eğitim Danışmanlığı

Kosova Eğitim Danışmanlığı

Danışmanlıklar sayesinde Türkiye’den öğrencilerin Kosova üniversiteleri ile alakalı bilgi sahibi olmaları çok kolay. Öyle ki sadece üniversitelerin değil yaşam imkanlarının dahi değerlendirmelerine geçilebilir. Bunun için de başta Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek ilerlemenizde fayda var. Kosova eğitim danışmanlığı ile üniversitelerin bölümlerinden ücretlerine kadar tüm ayrıntılara yer veriliyor. Aynı zamanda üniversitelerin eğitim sistemlerinden kuruluşuna kadar her türlü detayın dahi aktarılması söz konusudur. Bu anlamda Priştine Universum Üniversitesi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere sunulan bilgiler;

  • 1969 yılından bu yana eğitim veren köklü kurumların başında gelmekte.
  • Toplamda 14 fakültesi bulunan geniş çaplı üniversitelerden bir tanesidir.
  • Eğitime yönelik Arnavutça ile İngilizce dışında Türkçe dil seçeneklerine de sahip.
  • Avrupa standartları ile aynı eğitim sistemlerinin benimsenmesi de söz konusudur.

Priştine Universum Üniversitesi başta Türkçe destekli bölümlere ev sahipliği yaptığı için ülkemizde ki öğrencilerin dikkatini çekiyor. Bunun akabinde bölümlere yönelik sunulan harç bedellerinin de cep yakmadığı açıktır. 1800 Euro ile 2500 Euro arasında harç bedellerinin değişiklik göstermesi söz konusudur. Öğrencilerin kayıt aşamalarında bölümün harç bedelini öğrenerek yatırımlara geçmeleri bekleniyor. Bu konuda Kosova eğitim danışmanlığı hizmetlerine yer veren kurumların da detaylı bilgiler aktarması söz konusudur. Aynı zamanda vize ile alakalı olarak da belgelerin hazırlıklarına geçmek isteyenlerin yine danışmanlıklardan yola çıkmalarında fayda var.

Kosova Üniversitelerinin Şartları Nelerdir?

Üniversitelerin şartları için güncel bilgilere yer veren Kosova eğitim danışmanlığı kapsamında harekete geçilebilir. Genel anlamda da liseden mezun olan öğrencilern diplomalarından yana kayıt işlemlerine geçmeleri talep edilmekte. Bunun yanı sıra öğrenci kaydı ve vizeler için de ayrı evrakların hazırlanması gereklidir. Bu evrakların neler olduklarını ve nasıl ibraz edilmesi gerektiğini de ancak danışmanlıklar sayesinde öğrenebilirsiniz. Sonuç olarak öğrencilerin herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan harekete geçmeleri ve Avrupa standartlarına uygun olan eğitim sisteminden faydalanmaları esas alınır. Üniversitelere giriş yapmak isteyenlere sunulan kolaylıklar ise;

  • Lise mezunlarının herhangi bir sınava girerek ilerlemelerine gerek kalmıyor.
  • Üniversitelerin taban puan şartlarına sahip olmadıklarını göreceksiniz.
  • Bölümlere göre makul fiyatlardan direk olarak kayıt işlemlerine geçilmekte.
  • İsteyenlerin lisans tamamlama için de başvurulara yer vermeleri mümkün olmakta.

Priştine Universum Üniversitesi’nde okumak isteyenlere baştan da belirttiğimiz gibi Türkçe destekl, bölümler sunuluyor. Örneğin hukuk bunlar arasında başı çekmekte. Fakülte içerisinde bölüm olarak ‘genel hukuk’ ile karşı karşıya kalacaksınız. Teorik bilgilerin aktarılması halinde öğrencilerin kalıcı eğitim imkanlarından mezun olmaları sağlanmakta. Üstelik sahip olacakları diplomaların Türkiye’de tanımlı olduklarını belirtmek gereklidir. Bu sayede mezun olanların diledikleri ülkeden iş imkanlarına yer vermeleri sağlanıyor. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da kariyerlerine yön vermeleri mümkün olmakta.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!