2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

Çeşitli sebeplerden kaynaklı olarak öğrencilerin bölümlerini bırakmak zorunda kaldıklarını görüyoruz. Bu anlamda bölümlere bağlı olarak Kosova’da dahi lisans tamamlama eğitimlerine yer vermeleri mümkün olmakta. Nitekim bölümlere göre lisans tamamlama imkanlarının aktif durumda olduğunu göreceksiniz. Örneğin hukuk bunlar arasında başı çekiyor. 2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş konusunda da duyurulara yer verilmesini beklemek gereklidir. Ancak duyurular akabinde bu bölüme yönelik başvurulara geçilebilir. Üstelik üniversite kayıtlarında olduğu gibi lisans tamamlama için de çeşitli avantajlara ev sahipliği yapılmakta. Bunun için karşınıza çıkacak olanlar şu şekilde;

  • Öğrencilerin üçüncü sınıftan itibaren geçerli dersleri teoride almaları söz konusudur.
  • Teorik bilgilerin devamında pratik uygulamalara geçilmesi sağlanacaktır.
  • Kalıcı eğitime yönelik Türkçe dil seçeneklerine sahip olan üniversiteler bulunuyor.
  • Sınav mecburiyetine yer verilmeden dikey geçiş imkanlarından faydalanmanız esas alınmakta.

Türkçe desteklenen okulların başında Priştine Universum Üniversitesi’nin geldiğini göreceksiniz. İnşaat ve hukuk dışında mimarlık için de Türkçe destekli eğitime yer verilmesi söz konusudur. Bu anlamda ülkemizden öğrencilerin 2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş duyurularını da takip ettikleri açıktır. Böylece kayıt işlemlerine geçilmesi ve eğitimlere başlanması esas alınacaktır. Genel anlamda da Kosova öğrenci kayıt işlemlerinin Haziran ayı ortalarında gerçekleştiğini belirtmek gerek. Ancak bu konuda da detaylı bilgilere yer vermek isteyenlere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öneriliyor. Danışmanlıktan yana iletişime geçenlerin doğru bilgiler ışığında harekete geçmelerinde fayda var.

Kosova’da Lisans Tamamlama Sınavı Var mı?

2 yıllık Myo mezunlarına mimarlık dikey geçiş için sınav şartlarına yer verilmez. Kosava’da bu anlamda harekete geçecek olanların sadece üniversiteleri ve lisans tamamlama için açılan bölümleri incelemeleri gerekmekte. Öyle ki her üniversitenin lisans tamamlama için eğitim vermediğini öğreneceksiniz. Aynı zamanda lisans tamamlama eğitimlerinin belirli bölümler için geçerli olduğu da söylenmekte. Yakın zamanda pek çok bölüme özel olarak lisans tamamlama eğitimlerine geçileceği görülüyor. Öğrencilerin ise bu konuda duyurulara göz atmaları ya da eğitim danışmanlıklarından bilgi sahibi olmaları gereklidir. Devamında ise;

  • Lisans tamamlama için aranılan şartlara göz atılabilir.
  • Öğrencilerin yatırmaları gereken bölüm tutarlarını da öğrenmeleri önemlidir.
  • 2 yıllık süreç için konaklama gibi temel ihtiyaçların da ayarlamalarına gidilmesi gerekmekte.
  • Danışmanlıklar eğitim dışında temel ihtiyaçlar için de yol gösterici olmakta.

Böylece öğrencilerin lisanslarını sınavsız olacak şekilde tamamlamaları esas alınıyor. Aynı zamanda makul fiyatlardan eğitimlerin sunulması da söz konusudur. Alınan eğitimlerin yanı sıra tanımlı diplomalara sahip olmanız sağlanacaktır. Böylece lisansını tamamlayan öğrencilerin diplomaları ile kariyerlerine şekil vermeleri hedef alınıyor. Üstelik sadece Türkiye’de değil yurtdışında da iş imkanlarından faydalanabilirsiniz. Tanımlı olan diplomaların dilediğiniz ülkede kullanımlarına geçmeniz mümkün olmakta.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!