2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

2 Yıllık İnşaat Teknisyenlerine İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş

Kosova üniversitelerinden yana dikey geçiş imkanlarına da yer verilmesi söz konusudur. Bu anlamda öğrencilerin herhangi bir sınava girerek puan almalarına gerek kalmıyor. Öyle ki puan şartı aranmadan gerekli belge ile ödemelerden yana lisanslarını tamamlamaları sağlanmakta. 2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliği dikey geçiş imkanlarına yönelik üniversitelerin incelemelerine gitmek gerekiyor. Nitekim her üniversitenin farklı bölümlere yönelik lisans tamamlama eğitimi sunduğunu göreceksiniz. Duyurulara göz atarak öğrencilerin Haziran ayında lisans tamamlama başvurularına geçmeleri talep edilir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin;

  • Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde harekete geçmeleri önerilir.
  • Hangin evrakların hazırlanması gerektiğine yönelik detaylı bilgiler aktarılacaktır.
  • Öğrencilerin bölüm için yatırması gereken harç bedelleri de sunulmakta.
  • Son olarak Kosova’da yaşam imkanları için de bilgilere yer verilecektir.

2 yıl kadar eğitim görecek olan öğrencilerin burada yaşam olanaklarına dikkat etmeleri gerekmekte. Buna bağlı olarak belirli bütçelerin ayrılması talep edilir. Danışmanlıklar sayesinde de bu bütçelerin ne boyutta oldukları ifade edilmekte. 2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliği dikey geçiş için de belirli ücretlerin yatırılması önem arz ediyor. Burada 1800 ile 2500 Euro arasında değişen fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Fiyatların üniversitelere ve dil alternatiflerine göre değişmesi söz konusudur. Priştine Universum Üniversitesi’nin bu anlamda Türkçe destekli inşaat bölümünden derslerini sunduğunu belirtmek gereklidir. Arkasından mimarlık ile hukuk bölümleri için de Türkçe dil seçeneklerine yer veriliyor.

Kosova Lisans Tamamlama Programlarına Nasıl Katılabilirim?

2 yıllık inşaat teknisyenlerine inşaat mühendisliği dikey geçiş imkanı sunan okulların araştırmalarına gitmek fayda sağlayacaktır. Eğitim danışmanlıklarında bu konuda detatlı incelemelere yer verilmekte. Güncel olarak yıl içerisinde üniversitelerin duyurularını sundukları açıktır. Bu duyurulara göre hangi okullarda hangi bölümlere dikey geçiş imkanlarının açıldığını öğrenebilirsiniz. Sonrasında da katılımcı olmak isteyenlerin belirli şartları göz önünde bulundurmaları gereklidir. Bu şartlar arasında puan ya da sınavların olmadığını baştan belirtmiştir. Nitekim karşınıza çıkacak olanlar;

  • 2 yıllık eğitimlerinize yönelik evrakların temin edilmesi önemlidir.
  • Vizeler için de başta belgelerin hazırlıklarına geçilmekte.
  • Bölüm için belirlenen harç bedellerinin de yatırılması bekleniyor.
  • Yatırımların arkasından kayıt gerçekleşir ve öğrencilerin katılmaları sağlanır.

Avrupa standartlarına göre Kosova üniversitelerinden eğitim alanlarına geçilmekte. Başta teorik olmasına rağmen hemen arkasından uygulamalara yer verilmesi söz konusudur. Nitekim eğitimlerin kalıcı olması adına pratik uygulamalar önemlidir. Bunu ön planda tutan üniversitelerin başında da Priştine Universum Üniversitesi geliyor. Özellikle de Türkçe destekli eğitim vermesinden dolayı bir hayli ilgi gören üniversitelerin başında gelmekte. Aynı zamanda ekonomik harç bedellerinden dolayı her bütçeye uygun eğitim imkanlarına da ev sahipliği yaptığını söylemeliyiz. Devamında sınav şartına yer vermeden öğrencilerini karşılamaya devam ettiğini göreceksiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!